Põleva Kivi rattamaratoni võitsid Jõeäär ja Steinburg

gert

Laupäeval sõidetud Põleva Kivi Rattamaratoniga avas oma hooaja jalgratturite maastikusõitude võistlussari Hawaii Express Estonian Cup. Sellest aastast igal etapil kolme võistlusdistantsi pakkuva sarja esimesed Grand Prix võidud võtsid Gert Jõeäär ja Greete Steinburg.

«Saime meeskonnakaaslase Peeter Tarvis juunioriga üsna alguses teistelt eest ära ja kordamööda tempot tehes püsisime peaaegu lõpuni. Umbes neli kilomeetrit enne lõppu tuli väike vahe sisse, teadsin, et Peetril on teine koht samuti kindel ja sedamoodi see võit tuli,» sõnas Jõeäär finišis.

«Tulin just maastikurattatuurilt, kesknädalal saabusin Eestisse. Veidi pelgasin, et äkki pole veel taastunud, aga tundub, et muretsesin asjata. Põleva Kivi rada sobib mulle imehästi, see on väga tehniline ja pole väga palju ülikiireid kruusalõike. Teisi tüdrukuid täna ei näinudki, poolel maal kinnitati ka, et olen esimene. Jäin rahule,» ütles naiste võitja Steinburgi.

Traditsiooniliselt võideldi sõidu kestel ka kolme vahefiniši punktide peale. Küüslaugufest vahefiniši võitis Tarvis juunior, EuroPark mäefiniši Jõeäär ning Hansgrohe kiirenduskilomeetril olid nobedaimad Sten-Erik Ottender ja Maris Õispuu. Võistkondliku esikoha hõivas KoMo-Veloplus team, parimaks naiskonnaks sõitis avaetapil end Hawaii Express Cyclon.

Peale eliidile ja tippharrastajaile suunitletud GP-le sõideti võidu ka Gardena maratonil ja FruitXpress poolmaratonil, kus kiiremad olid vastavalt Andre Kull ja Joosep Veelmaa. Kõige noorematele rattasõpradele oli võistluskeskuses maha märgitud eraldi rajad. Poistest oli parim Herlen Kajo ja tüdrukutest Loore Lemloch.

Järgmisena suundub sari Järvamaale, kui 2. juunil sõidetakse võistlussarja teine etapp Albu vallas Valgehobusemäel.

Allikas: sport.postimees.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X