Põleva Kivi olümpiakrossi võistlusel olid parimad Prants ja Mäeuibo

Ida-Virumaa maastikuratta nädalavahetusele pani punkti Husqvarna olümpiakrossi karikasarja kolmas etapp, Põleva Kivi XCO, mille võitsid eliitklassis Annabrit Prants ja Raiko Kaldoja. Meeste ühise sõidu üldarvestuses oli aga kiireim meesjuunioride seas võidutsenud Märkus Mäeuibo.
Võistluspäev algas kevadiselt ehk sooja oli kümme kraadi ja puhus karge tuul. Hommikune vihmasadu tegi rajaolud isegi paremaks. Kiviõlli tuli võistlema 91 noorratturit. Päeva alustasid M/N10 ja M/N12 vanuseklassid, kel tuli võistelda kolmel ringil. Esikohad teenisid Karolina Lilenbach (N10), Hans Hendrik Orav (M10), lätlanna Samanta Celitane (N12) ja Steven Sumberg (M12).
Päeva teises stardis olid võistlustules N/M 14 vanuseklassi noored, kus osales kokku 28 ratturit. Sõideti 3,4 kilomeetri pikkusel ringil, millel oli arvestatavad 130 tõusumeetrit. Põnevas võistlusrivis tuli esimesena üle finišijoone Egert Tammeleht ja neidudest oli kiireim Marta Mõttus.
Kolmandas stardis asusid võidu nimel heitlema M/N 16 ja NJ ratturid, keda oli joonele tulnud 19. Päeva kiireimat minekut näitas Niko Terho, kelle ringiaeg 13.03 pakub konkrentsi ka eliitklassi sportlastele. Neidudest oli kiireim Mairit Kaarjärv, kelle kiireim ringiaeg oli 17.33. Naisjuunioride seas võitis Mia Carla Tegelmann.
Päeva viimases stardis tuli ülivõimsalt võitjaks meesjuunior Markus Mäeuibo, kes edestas M19-34/M35-39 klassi parimat Imre Ojaveret ja eliitklassis esikoha pälvinud Raiko Kaldojat. Naiste arvestuses olid kiireimad Annabrit Prants, Maris Kaarjärv ja Sille Puhu.
Husqvarna olümpiakrossi karikasarja neljas etapp toimub 16. juulil Narvas Äkkeküla XCO rajal.
Põleva Kivi XCO korraldamist toetavad: Husqvarna, Integratsiooni Sihtasutus, Kultuuriministeerium.