Astana teenis Touril teise etapivõidu, Kangert lõpetas peagrupis

Tour de France’i 15. etapil selgitati võitja taaskord välja jooksikute grupist. Lõpuks kolmemeheliseks kahanenud liidritest näitas finišis teravaimat jalga taanlane Magnus Cort Nielsen (Astana Pro Team). Tanel Kangert lõpetas võistluse peagrupis ja sai kirja 37. koha.

181-kilomeetrisel etapil, kus ratturid ületasid algul kolmanda, seejärel teise ja ca 40 kilomeetrit enne lõpujoont veel esimese kategooriaga tõusu, märgiti võitja ajaks lõpuprotokolli neli tundi, 25 minutit ja 52 sekundit. Teise ja kolmanda koha said Ion Izagirre (Bahrain Merida Pro Cycling Team) ja Bauke Mollema (Trek-Segafredo). Peagrupp, milles oli ka Kangert, jõudis finišisse võitjast hiljem 13 minutit ja 11 sekundit. Kollases liidrisärgis jätkab velotuuri Geraint Thomas (Team Sky). Teist kohta hoiab tema meeskonnakaaslane Chris Froome (+1.39) ja kolmandat Tom Dumoulin (Team Sunweb; +1.50). Kangert langes ühe positsiooni võtta ning jätkab Prantsusmaal 19. kohaga (+21.36).

Aktiivselt alanud võidusõidul oli esimesel 50 kilomeetril näha mitmeid tulutuid äraminekukatseid. Lõpuks eraldus siiski 29-meheline grupp, kus sees oli ka Touri esimesel nädalal pikalt liidrisärgis sõitnud Greg van Avermaet (BMC Racing Team), Niki Terpstra (Quick-Step Floors), rohelises liidrisärgis sõitev kolmekordne maailmameister Peter Sagan ja Rafal Majka (Bora – Hansgrohe) ning Bauke Mollema ja Läti rattaajalugu teinud Toms Skuijns (Trek – Segafredo).

Ligikaudu 50 kilomeetrit enne finišit üksinda eest sõitnud Majka püüti seitsme ratturi poolt kinni 15 kilomeetrit enne lõppu.

Kuus kilomeetrit enne finišit eraldus neist kaheksast liiderkolmik, kes selgitas omavahel hilisema võitja.

Esmaspäeval on velotuuril kavas puhkepäev, misjärel sõidetakse teisipäeval 218-kilomeetrine etapp Carcassonnest Bagneres de Luchoni.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X