Pogacar võitis teist aastat järjest Tour de France’i, viimasel etapil oli parim Van Aert

Tour de France’i viimasel, 21. etapil võidutses Wout van Aert (Jumbo-Visma). Velotuuri üldvõidu teenis teist aastat järjest Tadej Pogacar (UAE-Team Emirates).

Traditsioonilisel viimasel etapil, mis lõpeb Pariisis Champs-Elysees’l, teenis tänavu juba kolmanda etapivõidu Van Aert, edestades grupifinišis Jasper Philipseni (Alpecin-Fenix) ja Mark Cavendishi (Deceuninck – Quick Step), kes jahtis rekordilist 35. Tour de France’i etapivõitu. Seejuures on fenomenaalne, et Van Aert pälvis võidu sprindifiniši kõrval veel mägiselt 11. etapilt, mis ületas kahel korral legendaarset Mont Ventoux’ tõusu ning 20. etapilt eraldistardist sõidus.

Tour de France’i üldvõidu teenis teist aastat järjest 22-aastane sloveen Pogacar, kes oli parim ka noorratturite ja mägedekuninga arvestuses. Teise koha teenis oma debüüttuuril taanlane Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma; +5.20) ja kolmanda Richard Carapaz (Ineos Grenadiers; +7.03). Parima sprinteri auhinna pälvis Mark Cavendish ning parim meeskond oli Bahrain – Victorious.

Ühtki eestlast tänavu Tour de France’il ei osalenud.

Impression
X