Pogacar võitis Püreneedes teise etapi järjest

E6MgVuSWEAYD5Q7

Tadej Pogacar (UEA-Team EMirates) võitis Tour de France’il teise etapi järjest, kui oli parim 18. päeval HC kategooriaga Luz Ardideni tõusu otsas. Sloveen jätkab kindla eduga liidrina ka üldarvestuses.

Teise ja kolmanda koha jagasid omavahel Jonas Vingegaard (Jumbo Visma) ja Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), kaotades võitjale kahe sekundiga. Trioga püsis pikalt koos ka Movistari rattur Enric Mas, kes ründas teist korda viimase kilomeetri algul, kuid Pogacar kiirendas seepeale omakorda ning sai üksi vahega eest ära, jäädes finišini püüdmatuks. Mas kaotas finišis sloveenile 13 sekundiga.

“Uskumatu. Võita eile ja täna.. ma ei tea, see on väga hea tunne ja ma olen väga õnnelik,” ei oska Pogacar hästi sõnu leida. “Pöörane. Minu jaoks oli see algusest peale mäng ja ma nautisin seda. Kolm päeva on veel velotuuri lõpuni, aga seis on hetkel väga hea.”

Üldarvestuses juhib Pogacar Vingegaardi viie minuti ja 45 sekundiga ning Carapazi viie minuti ja 51 sekundiga. Lisaks sai sloveen nüüd oma selga mägedekuninga särgi, mis tähendab, et Pariisis jääb Pogacaril omamata vaid parima sprinteri roheline särk, kuna ka noorte arvestuses on ta hoidmas esikohta.

Reedel sõidavad ratturid 207 kilomeetrit valdavalt siledatel teedel trassil Mourenx – Libourne.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X