Pogacar Tour de France’i ambitsioonidest: ma ei võistle kättemaksu nimel

Tadej Pogacar

Tänavusel Tour de France’il teise kohaga leppima pidanud Tadej Pogacar ei näinud varasemate aastate kahe esikoha kõrval tulemust kaotusena, vaid ühe osana imelisest teekonnast, võisteldes kõrvuti maailma tippratturitega.

UAE Team Emirates tiimis sõitev 24-aastane Sloveenia superstaar Pogacar läheb järgmisel aastal püüdma Tour de France’il esikohta. „Ma ei usu kättemaksudesse. See on lihtsalt sport, lihtsalt mäng. Sa ei pea kellelegi millegi eest kätte maksma. Kui sa mängid, siis sa vahel kaotad ja vahel võidad. Ma püüan alati anda endast parima, et olla teistest parem. Püüan nüüd paremini, kuid see ei ole kättemaksu nimel,“ ütles Pogacar Hispaania ajalehele El Mundo.

Kuigi Pogacar ei võitnud 2022. aastal kolmandat Tour de France’i järjest, pälvis ta kolm etapivõitu, parima noorratturit tiitli ning kokkuvõttes teise koha. Kokku võitis ta 16 profivõistlust, mida on enim alates hetkest, kui ta profikarussellile 2019. aastal astus.

„Tour de France’il teisena lõpetamine oli minu jaoks uus kogemus. Ma ei võta seda kui kaotust. See oli parim võimalik viis teisena lõpetada ja ma usun, et teenisin sellega ka palju uusi kaasaelajaid,“ jätkas Pogacar, kelle sõnul ei muuda ta tulevaseks suviseks suurtuuriks valmistumisel oma käekirja. 2023. aastal keskendub ta peamiselt Tourile ja maailmameistrivõistlustele. Hetkel ei välista sloveen, et teda võib ka Vueltal näha.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X