Pogacar teenis Tour de France’il teise etapivõidu, Uran langes neljandaks

E6RQXphXoAAeCjA

Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) näitas Tour de France’i 17. etapil (Muret – Saint-Lary-Soulan (Col du Portet); 178,4 km) taas võimu, teenides teise etapivõidu ning jätkates velotuuri veenva eduga kollases liidrisärgis.

Col du Portret on tänavuse velotuuri kõrgeim mäetipp (2209 meetrit merepinnast), kuhu ratturid sõitsid. Pogacar ründas favoriitide grupist, kui vändatud oli pool 16-kilomeetrisest HC kategooriaga tõusust. Temaga suutsid kaasa minna vaid Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma) ja Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), kes lõpetasid hiljem sloveeni selja taga vastavalt teise ja kolmanda kohaga. Carapaz üritas seejuures veel üksi rünnata, kui finišini jäi 1,5 kilomeetrit, ent äraminek ei kandnud vilja.

Vingegaard ja Carapaz tõusid ka kokkuvõttes teisele ja kolmandale positsioonile, kaotades nüüd Pogacarile vastavalt 5.39 ja 5.43. Rigoberto Uran (EF Education – First) langes neljandaks ning kaotab tiitlikaitsjale 7.17.

Neljapäeval sõidetakse velotuuril Pau linnast Luz Ardideni. 129,7 kilomeetri pikkusele dstantsile jäävad kaks neljanda ja kaks HC kategooriaga tõusu.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X