Pogacar pälvis Girol TT-etapil kindla võidu, Mihkels sõitis läbi valu, kuid jätkab võistlemist

Madis Mihkels

Itaalias jätkuval Giro d’Italia velotuuril sõideti seitsmendal etapil 40,6-kilomeetrine temposõit, kus pälvis kindla võidu üldliider Tadej Pogacar (UAE Team Emirates). Madis Mihkels (Intermarche – Wanty) sai kirja 165. aja. 

Kuigi Pogacar oli esimestes vaheajavõtupunktides Filippo Gannast (Ineos Grenadiers) aeglasem, siis võidutses ta lõpuks ikka koguajaga 51.44, jättes itaallase 17 sekundi kaugusele. Kolmanda tulemuse sai kirja ameeriklane Magnus Sheffield (+0.49). Mihkels kaotas võitjale kümne minuti ja 28 sekundiga.

„Nagu alati, on päev peale kukkumist kõige hullem. Sõitsin valu kannatades, kuid treener pani mulle täpse plaani paika, mille järgi ajalimiidis püsin ilma liigselt pingutamata,“ rääkis Mihkels. „Loodan, et kannatan veel mõned järgmised päevad ära ja siis läheb juba loodetavasti veidi paremaks.“

Üldarvestuses juhib Pogacar nüüd Daniel Felipe Martinezi (Bora-Hansgrohe) kahe minuti ja 36 sekundiga ning britti Geraint Thomast (Ineos Grenadiers) kahe minuti ja 46 sekundiga. Mihkels jätkab võistlemist 136. kohal (+1:04.02).

Laupäeval on velotuuril kavas 152 kilomeetrit marsruudil Spoleto – Prati di Tivo. Lõputõusul on pikkust 14,7 kilomeetrit kesmise tõusuprotsendiga 7,0.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X