Pogacar kerkis etapivõiduga Araabia Ühendemiraatides liidriks, Taaramäe tõusis 28. positsioonile

Araabia Ühendemiraatide velotuuri (2.UWT) neljandal, mäefinišiga lõppenud etapil pälvis esikoha mullune võitja Tadej Pogacar (UAE Team Emirates; 4:49.24). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) sai 31. koha.
 
Pogacariga said finišis sama aja Adam Yates (Ineos Grenadiers) ja Aleksandr Vlasov (Bora-Hansgrohe). Järgmised 13 ratturit kaotasid juba kolme sekundiga. Taaramäel kogunes kaotust võitjale üks minut ja kuus sekundit. Eestlase klubikaaslane Jan Hirt sai esimeses grupis üheksanda koha.
 
„Mulle meeldib alati võita,“ ütles Pogacar. „Tänane tulemus muutis päeva ilusamaks nii minu kui mu meeskonnakaaslaste jaoks. Me sõitsime väga hästi. Rafal Majka ja Joao Almeida tegid mulle lõpus suurepärase lahtivedamise. Kuna ma teadsin, et ma ei suuda soolovõitu teenida, siis otsutasin oodata viimaste meetriteni. Õnneks koroonaviiruse periood ei olnud minu jaoks väga raske, meeskond toetas mind ja see on ilmselt põhjus, miks ma suutsin täna võita. Sellise tiimi olemasolu tekitab heas mõttes külmavärinaid.“
 
Kokkuvõttes jätkab sloveeni selja taga itaallane Filippo Ganna (Ineos Grenadiers), kaotades liidrile kahe sekundiga. Vlasov tõusis kolmandaks, jäädes Pogacarist maha 13 sekundiga. Taaramäe kerkis 28. positsioonile ning kaotab liidrile ühe minuti ja 49 sekundiga.
 
Neljapäeval on velotuuril taas siledam, 182-kilomeetrine etapp. Mitmepäevasõit lõpeb laupäeval.
 
Foto: Fizza Lorenzo Verdinelli
 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X