Podcast “Jalgrattapalavik”: Jaan Kirsipuuga

Podcasti “Jalgrattapalavik” kolmandas osas on külaliseks mees, kes sisuliselt terve elu tiirelnud jalgrattaspordi katlas. Mõistagi erinevates rollides. Olnud talendikas noorsportlane, paljulubav amatöör, profina tippsprinter, elukutselisest elunautleja, profitiimis spordidirektor, noorematele nõuandja ja mentor, Eesti koondise peatreener. Pikalt pole vaja pead vaevata, see mees on Jaan Kirsipuu.

Juttu tuleb väga paljudest rattaspordi tahkudest. Kustumatu mulje on jätnud Kirsipuule 2009. aasta Kameruni velotuur, kus aafriklastest sõitjad omavahel toidu pärast kaklema läksid, nii et noad välkusid ja toolid lendasid.

Räägime meie praegustest proffidest, mida võiks neilt alanud hooajal oodata. Martin Laas Bora-Hansgrohe meeskonnaga Tour Down Underil võistlushooaja juba avas.

Võtame ette ka Tokyo olümpia. Eesti maanteekoondisel on kaks kohta. Olümpiaks valmistuvad Tanel Kangert ja Rein Taaramäe. Kuna rada on mägine, siis varumehe rollis nähakse Peeter Pruusi.
Kuidas üldse sobitub olümpia Tour de France´il võistlevate ratturite plaanidesse? Touri ja olümpia grupisõidu vahele jääb kõigest kuus päeva. Kas mitte liiga vähe, et olla edukas mõlemal pool?

Vestlust suunab Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!

https://sport.delfi.ee/news/jalgrattasport/uudised/kuula-podcast-jalgrattapalavik-jaan-kirsipuuga-profispordist-jarelkasvust-kameruni-tuuril-nugade-valkumisest?id=88716407

Impression
X