Plapp ja Chapman pälvisid grupisõidus Austraalia meistri tiitlid

11342186212632087345

Üsna varsti alustavad Eesti maanteeratturid uue hooajaga, ent enne veel põgus pilk, kes krooniti nädalavahetusel Austraalia meistriteks. Eliitmeeste klassis võidutses Lucas Plapp (Ineos Grenadiers) ja eliitnaiste seas Brodie Chapman (Trek-Segafredo).

Plapp kaitses oma tiitlit võimsa lõpukilomeetril ette võetud rünnakuga, edestades finišijoonel kolme sekundiga hõbemedali pälvinud Simon Clarke’i (Israel Premier Tech) ja Michael Matthewsi (Jayco-AlUla).

Chapman pälvis seejuures aga soolovõidu, pälvides võimaluse kanda riigi meistri särki juba oma esimesel hooajal Trek-Segafredo naiskonnaga. 31-aastane Chapman sõitis peagrupilt eest viimasel ringil, kasvatades finišiks edu 31 sekundile. Hõbemedali teenis Grace Brown (FDJ Suez) ja pronksi Chapmani tiimikaaslane Amanda Spratt.

Uue nädala algul jagatakse Austraalia temposõidu meistri tiitlid. World Touri esimesed võistlused algavad 15. jaanuaril, mil peetakse naiste Santos Tour Down Under. 17. jaanuaril antakse start sama nimega meeste võistlusele. Eestlastest saame pöialt hoida Martin Laasile.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X