PIRITA VELODROOMI RENOVEERIMINE ON EESTI RATTURITE JÄRELKASVUKS OLULINE

erika

EJL-i võistluskalendri avapauk toimub 8. veebruaril Leedus Panevezyses Cido Arenal, mil toimuvad Baltimaade meistrivõistlused trekisõidus. Juunioride ja eliidi vanuseklasside võidusõidud toimuvad 8.-9. veebruaril. Oma osalust on kinnitanud mitmekordne Euroopa meister leedulane Simona Krupeckaite, Läti trekilegend Ainars Kiksis ja ka meie oma maantee kontinentaaltiimi Tartu2024/Balticchaincycling.com ratturid.

Eesti rattaringkond on pidanud treki meistrivõistlused väljaspool Eestit korraldama juba alates 2017. aastast, sest Pirita Velodroomi olukord on võistluste korraldamiseks ohtlik.

  1. aastal valminud Pirita Velodroom on amortiseerunud ning trekirada ei saa kasutada ei treeninguteks ega võistlusteks. Juba 2016. aastal tuvastas Tallinna linna noorsoo- ja spordiameti poolt tellitud ehitusekspertiis, et velotrekk on treeningute ja võistluste läbiviimiseks ohtlik. Eelarvestrateegia kohaselt on kavas senise velodroomi asemele ehitada kaasaegne spordikeskus, kus lisaks sisetrekile on areeni keskel võimalus erinevaid spordikatteid kasutades läbi viia mitmete teiste spordialade treeninguid, võistlusi ja muid kultuuriüritusi. Kaasaegsel trekil on puidust ovaal siseringi pikkusega 250 meetrit. Sisetrekk vajab maa-ala, mis on vähemalt 110-115 meetrit pikk ja 55-60 meetrit lai. Rahvusvaheliste võistluste korraldamiseks peaks keskus mahutama vähemalt 2000 pealtvaatajat. Linna eelarvestrateegias on arvestatud, et projekteerimistööd algavad 2022. aastal. Loodame, et ka Riigi eelarvest leitakse vahendid treki ehituseks.

„Eesti Jalgratturite Liidu juhatuse praeguse koosseisu üks eesmärke on kindlasti olla jõu ja nõuga linnale ja riigile abiks Pirita Velodroomi projekteerimis- ja muudes ettevalmistustöödes, et kiirendada ja anda endast kõik, et taastada Eesti ratturite hea renomee trekisõidus. Eesti trekisõidule palju au teinud olümpiasportlased Erika Salumäe ja Daniel Novikov ning varasematest aegadest hulk rattureid, kes on toonud medaleid NSVL meistrivõistlustelt on ehitanud hea põhja, millele on hea taas hakata tulevikku peale laduma. Ei ole jätkusuutlik ega esinduslik, et Eesti meistrivõistlused ühes peamises rattadistsipliinis, mis meile maailmas au ja kuulsust toonud, toimuvad naaberriikides,“ kommenteeris EJL-i president Raivo Rand

„Täna veel on Liidu treenerite hulgas trekisõidu arendamiseks vajalikku kompetentsi ja oskusi, mis on omandatud aastatel 1960 – 2008. Liidu ülesanne on neid oskusi hoida ja edasi arendada. Oleme aru saanud, et iga aasta, mil jäävad toimumata Eesti meistrivõistlused treki distsipliinis, teevad ala arengule pikas perspektiivis karuteene, aga seda püüame igati vältida. Tänases olukorras on ala seisukohalt parimaks lahenduseks Leedus Panevezises asuva sisetreki kasutamine,“ lisas EJL-i peasekretär ja endine rattur Urmas Karlson.

Loe harrastaja Mart Vainre mõtteid sel teemal SIIT

Fotol: Trekivõistlus Pirita Velodroomil.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X