Pilv pälvis Soome karikasarja avaetapil 5. koha, Mäeuibo MU17 klassis teine

Armin Pilv 1

Soome mäestlaskumise karikasarja esimesel etapil pälvis Armin Pilv eliitmeeste klassis viienda koha, valitsev Euroopa meister Riko Mäeuibo oli kuni 17-aastaste noormeeste seas teine.

Eliitmeeste klassis viienda koha saanud Pilv tõdes võistluse järel, et läks Soome pigem treeningmõtetega, kuid suureks boonuseks oli naaberriigi parematega mõõdu võtmine. “Võistlus möödus suuremate probleemideta ning sai üpris palju sõita ja trenni teha tulevasteks võistlusteks,” ütles Pilv. “Kvalifikatsioonis sai sõidetud kontrollitud sõit ja tulemuseks teine koht. Sellega jäin täitsa rahule. Võistlussõidus tegin paar halba viga stardis ja hiljem seda aega tagasi sõita ei suutnud. Kokkuvõttes nautisin nädalavahetust ja jäin rahule.”

Eliitmeeste klassis võistlesid veel Andris-Toomas Matinson, Rando Kiik ja Dmitri Tereväinen, kes said vastavalt 11., 13. ja 19. koha. “Võistlus oli ülimalt lahe,” ütles Matinson võistluse järel. “Rada oli natuke lühike ja mäel oleks olnud mul rohkem potentsiaali. Ilm oli soe, aga natuke tuuline. Pjedestaalile küll ei pääsenud, aga sain tehtud hea treeningu enne Eesti meistrivõistluseid. Piire väga ei ületanud, kukkumisi polnud ning jõudsin finišisse elusa ja tervena.”

Kiik lisas: “Rada oli lühike ja kiire ehk eksimise võimalust vähe. Kvalifikatsioonisõidus tuli üks eksimus, sestap ei jäänud tulemusega rahule. Põhisõidus otsustasin pingutada, aga kahjuks ei suutnud oma parimat anda, kuid aja poolest parandasin siiski aega. Sel aastal pole hooaja ettevalmistus sujunud nii nagu oleks tahtnud, mistõttu ma pole hetkel oma tulemustega rahul.”

“Võistlus läks seekord kehvasti, kuna väga kiiresti ei julgenud hirmu tõttu, mille sain hooaja alguses, sõita,” jätkas Tereväinen. “Aga olen ikkagi rahul, kuna sain trenni teha ja uut kogemust.”

MU17 klassis teise koha teeninud Mäeuibo sõnas, et tema nädalavahetus möödus pigem rahulikult. “Võistlussõidus ei teinud ühtegi viga, aga vahed võistlejate vahel olid väga väikesed, sest rada oli lühike. Olen enda tulemusega rahul ja juba paari nädala pärast saab minna suurematele võistlustele ja pikematele radadele Euroopasse,” ütles Mäeuibo.

Allar Kivisaar pälvis M35 klassis viienda koha. “Laupäevased treeningsõidud sõitsin enda jaoks taktikaliselt. Teadsin, et võistluspäev tuleb tihe ja suure konkurentsiga ja rada on väga kiire, mis ei andesta vigu. Lisaks oli väga tugev tuul, seepärast ei hakanud kiirust kohe üles võtma,” rääkis Kivisaar. “Kivisektoris oli pidev liini kõikumine. See oli probleemne koht mulle.”

“Pühapäeval toimunud hommikune trenn algas keerulisemalt kui laupäevane treening. Kiirust polnud, kivisektorisse sisse tulles oli pidevalt probleeme,” jätkas Kivisaar. “Seepärast hakkasin seadistama amorte ning ratas muutus all kohe kontrollitavamaks ehk kiirus oli olemas ja liin paigas. Kvalifikatsioon läks päris hästi ja sain kolmanda koha kiirete enduro meeste järel. Teadsin täpselt, kus saan kiiremini sõita, kuid võistlussõidul stardist minnes oli esimene kurv väga libe ja lahtiste kividega, kus esiratas läks kergelt libisema ja pidin jalaga toetama. Sinna kulusid sajandikud. Sealt alates teadsin, et pean kõik mängu panema. Nii ka tegin! Lōpus kivisektorist välja tulles pidin valima liini, mida polnud kordagi proovinud. Vaatamata sellele läks kõik hästi ja ületasin finišijoone, parandades aega 0,57 sekundiga. Sellest siiski ei piisanud pjedestaalile pääsuks, millest jäi lahutama 0,13 sekundit. Lõppkokkuvõttes olen ise tulemusega rahul.”

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X