Pikalt liidriga koos sõitnud Pruusil lõppes jaks ning pidi lõpuks leppima 4. kohaga

29542169_1730462313705937_3525880808511241818_n

Prantsusmaal toimunud UCI maratonide seeria etapil Roc Laissagais jäi pikalt kõrgeimas mängus püsinud Peeter Pruusil (Torpado – Südtirol) pjedestaalist veidi puudu ning lõpetas võistluse neljandal kohal.

Sõidu võitis DMT Racing Teami rattur Tiago Ferreira, kellega Pruus enam kui pool distantsi koos kihutas. Ferreira võiduajaks oli 4:17.15. Temast 18 sekundit hiljem jõudis finišisse Periklis Ilias (Giant-Liv Polim). Kolm minutit ja kuus sekundit võitjast hiljem lõpetanud Urs Huber (Team Bulls) napsas aga Pruusi nina alt pjedestaali madalaima astme. Pruus kaotas lõpuks võitjale 4.36.

“Eelmise nädalavahetuse mitmepäevasõit on veel jalgades, sest ma ei ole harjunud maastikurataste tuure sõitma ning ilmselt võttis taastumine rohkem aega,” tõi Pruus välja halva enesetunde põhjuseid. “Õnneks hommikul oli tunne enam-vähem okei ja võistluse algfaasis õnnestus hilisema võitja Ferreiraga teistelt eest ära sõita.”

Pruusi sõnul oli sõidutempo kõva ning ta püüdis pigem konkurendil järel püsida. “Ma olin väga piiri peal ja mõtlesin, kas jaksan ikka tuules ära istuda,” rääkis Pruus. “Aga kui vahe läks minuti peale, siis sõidutempo kukkus.”

Ferreira sõidustiil Pruusile ei sobinud. “Olen harjunud sõitma enda tempoga ja ühtlasemalt. Tema kiirendas tõusude alguses ja siis lasi tempoga järgi. Selline jõnksutamine väsitas mind päris korralikult. Kui sõidetud oli kolm ja pool tundi, siis läkski konkurent lõpuks oma teed.”

Pruusil mõlkus mõtteis pjedestaalikoht, ent lähimad rivaalid üllatasid teda. “Paarkümmend kilomeetrit enne lõppu oli järsk tõus, mida tuli vastutuulega sõita. Ühel hetkel sõitis Ilias minust nagu postist mööda ning veidi hiljem ka Huber. Ma olin oma piiri juba ületanud ja lihtsalt ei suutnud neile tuulde hakata,” kirjeldas Pruus sündmuste käiku. “Kümme kilomeetrit enne lõppu sõin ja taastusin veidi, aga siis oli juba hilja.”

Pruus jäi siiski võistlusega rahule, sest jalas oli jõudu ja see on hea märk enne aprilli lõpus toimuvaid Euroopa meistrivõistlusi. “Loodan, et vorm on hea, aga midagi lubama ei hakka. Seal on samuti ees ootamas pikk nelja-viie tunnine võistlus, seega oli siinne võidusõit heaks põhja ladumiseks,” ütles Pruus.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X