Pikalt etappi juhtinud Taaramäe võis leida Girol uue eesmärgi

ad330609b87900266e-93411083

Giro d’Italia velotuuri neljandat, 187 km pikkusega etappi pikalt juhtinud Rein Taaramäe (Intermarché-Wanty-Gobert Materiaux) lõpetas sõidu üheksandal kohal. Eestlane kogus väärtuslikke punkte mägedekuninga arvestuses, millest võibki saada eestlase uus eesmärk Itaalia velotuuril.

Taaramäe sai koos tiimikaaslase Quentin Hermansi ja Christopher Juul-Jenseniga (Team BikeExchange) 25-liikmelisest pundist minema 70 km enne finišit. 30 km hiljem lasi Taaramäe kasuks töötanud Hermans kahel mehel eest ära minna.

Veel lõputõusu eel püsis Taaramäe koos Jenseniga liidrikohal, edu jälitava grupi ees oli ligi üks minut. Lõputõusul, täpsemalt 4.3 km enne finišit püüdsid aga jälitajad liidrid kinni.

“Quentin Hermans oli väga tugev täna ning kahe mehega ees olles oli meie olukord ideaalne,” sõnas Taaramäe klubi kodulehe vahendusel. “Koos ründasime Castello di Carpineti tipus. Plaan oli pikalt enne finišit vahe sisse teha, sest teadsime, et ülejäänud etapp kulgeb üles-alla.”

“Hoidsime tempot nii pikalt kui suutsime, eesmärgiks oli etapivõit või isegi roosa särk (liidrisärk – toim),” jätkas eestlane. “Kuigi eesmärgist jäime napilt ilma, kogusin väärtuslikke punkte mägedekuninga arvestusest, millest võibki saada uus eesmärk. Nautisin seda päeva väga. Halb ilm ei valmistanud tuska, sest armastan vihma. Mis aga veel tähtsam, mulle meeldib rünnata.”

Mägedekuninga arvestuses kerkis Taaramäe 13 punktiga kolmandaks. Teda edestavad eilse etappi võitnud Joseph Lloyd Dombrowski (UAE Team Emirates; 18 punkti) ja Vincenzo Albanese (EOLO-KOMETA Cycling Team; 16 punkti).

Üldarvestuses tõusis Taaramäe 69. kohalt 14ndaks (+1.47). Teisipäevase etapi 42. kohal lõpetanud Tanel Kangert (Team BikeExchange) tõusis üldarvestuses 44. kohalt 39. reale (+3.58).

Kolmapäeval on velotuuril kavas 177 km pikkune etapp Modena – Cattolica.

Allikas: sport.delfi.ee

Foto: Rein Taaramäe; DPPI/LPS VIA ZUMA PRESS

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X