Pidcock cyclo-crossi MM-tiitlit kaitsma ei asu, Sven Nysi GP võitsid Iserbyt ja Van Empel

UCI Cyclo-cross World cup, round 8 in Antwerpen
Pühapäeval Belgias peetud Sven Nysi GP võitis kodupubliku rõõmuks Eli Iserbyt. Pikalt võistlust juhtinud valitsev maailmameister Tom Pidcock kukkus ning pidi leppima lõpuks kolmanda kohaga. Ühtlasi kinnitas britt, et MM-il ta tiitlit kaitsma ei asu.
23-aastane Pidcock juhtis Iserbyti ja valitsevat Euroopa meistrit Michael Vanthourenhouti, kuid eksis seejärel tehnilisel rajaosal ning libises rajalt välja. Esikoha napsas seega ajaga 1:00.35 Iserbyt. Vanthourenhout kaotas talle 11 sekundiga ning Pidcock ühe minuti ja kahe sekundiga.
“Ma ei tundnud end täna väga hästi, aga tahtsin teha kiire viimase ringi,” rääkis Pidcock võistluse järel. “Tahtsin igal rajaosal olla natuke kiirem ja muidugi ohtlikumatel rajaosadel ei olnud see kõige parem mõte. Kukkumisega sain jalale veidi kehva lõikehaava.”
Ühtlasi tunnistas Pidcock, et tänavu ta MM-tiitlit kaitsma ei asu. “Ma olen seda juba mõnda aega teadnud ehk see on otsus, mille ma tegin juba varasemalt,” jätkas Pidcock. “Maanteehooaeg on mu jaoks palju olulisem ja 2023. aastal tahan eriti hästi võistelda kevadistel klassikutel ja eriti Monumentidel.”
Iserbyt oli võidu üle muidugi õnnelik. “See oli hea mu vaimule. Viimased kaks kuud on olnud väga keerulised. Olen õnnelik, et Michael abistas mind viimasel ringil. Tunne läheb järjest paremaks ja ma olen sellise asjade käiguga rahul,” ütles Iserbyt.
Naiste klassis pälvis esikoha valitsev Euroopa meister Fem van Empel, edestades Lucinda Brandi kahe minutiga ning Ceylin del Carmen Alvaradot kahe minuti ja 27 sekundiga.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X