Peeter Pruus võidutses maastikumaratonil Hispaanias

Peeter Pruus

Hispaanias Gavas alanud Scott Marathon BTT sarja avaetapil pälvis maastikurattur Peeter Pruus (Buff Megamo Team) eliitmeeste seas esikoha.

Pruusi võiduajaks mõõdeti 42-kilomeetrisel rajal 1:58.30. Põnevas finišiheitluses edestas eestlane RR Bikersi tiimi rattureid Roger Ferreri (+0.02) ja Ever Alejandro Gomez Diazt (+0.08).

„Käisin kolmapäeval rada proovimas, seega teadsin, et see on väga nõudlik – järsud tõusud ja kivised laskumised. Tunne on olnud viimasel nädalal hea ning vorm peale hooaja esimest starti tunduvalt paranenud,“ ütles Pruus. „Tahtsin teha raske sõidu ja panin kohe alguses tempo peale, et ees positsioonil olla. Umbes viiendal kilomeetril õnnestus juba kolmekesi eest ära saada. Kuna mehed olid ühest tiimist, siis oli ründamine tulutu. Nende rünnakutega sain hakkama.“

Pruus vaatas enne starti raja viimased kolm kilomeetrit kaks korda läbi, et teaks, kus peab kindlasti ees olema. „Oma lükke tegin umbes kaks kilomeetrit enne lõppu,“ jätkas Pruus. „Panin esimeselt positsioonilt gaasi peale kurvi olnud väikesel tõusul põhja ja tegin pika spurdi. Mehed enam mööda ei tulnud.“

Pruusi järgmine start on 6.-9. aprillini Volcati mitmepäevasõidul.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X