Peeter Pruus viigistas Kullamaal seisu Martin Looga

pruus

Südasuvise kuumusega saabujaid võõrustanud Kullamaal sõideti laupäeval Hawaii Express Estonian Cup selle hooaja esimene ühisstardiga rattamaraton. Esikohad kuulusid Peeter Pruusile ja Mari-Liis Mõttusele.

Eelregistreerunuid oli ligi üheksasada, üle stardijoone veeres kokku 638 ratturit.  Stardijoonele sättisid rattad erinevates liidrisärkides tänase Eesti absoluutsed tipud: Peeter Pruus, Martin Loo, Gert Jõeäär ja Peeter Tarvis jun. Naabreid olid kimbutama tulnud Läti tiimi ZZK ratturid.

Poolel maal olidki ette saanud Loo, Pruus, Jõeäär ning lätlane Lauri Purnins. Kolmandas teeninduspunktis takerdus Loo, kümmekond kilomeetrit enne lõppu Marimetsa raba kaunitel liivamoreenidel vajutas gaasi põhja Pruus, kaasa jaksas tulla vaid Jõeäär.

Nende kahe saagiks jäid ka Põltsamaa mäefiniš ja Arctic Sport vahefiniš. Üsna pea rauges ka Jõeääre jaks ning lõpujoonele saabus uhkes üksinduses maratoni eesti meistrivõistluseks väga hea ettevalmistuse teinud Pruus.

“Rada oli roppraske – ei ainsatki puhkamise kohta. Täisgaasiga kogu trass. Eestikateks väga hea ettevalmistus. Loo võttis napilt minu ees Rakvere Rattamaratoni võidu, nüüd oleme siis tasa. Eestikatel saab päris huvitav olema,” võttis tänase sõidu kokku värske olümpiakrossi Eesti meister.

“Mul sai täna lihtsalt aku tühjaks,” sõnas Loo. “Raske rada, kogu aeg tuli hoog peal hoida, et edasi jõuda. Mäge nagu polegi, aga rada on salakaval. Üllatas korralikult, ei osanud oodata sellist tööpäeva. Ütleme nii, et Rakkes mütsiga lööma ei lähe, konkurente on rohkem kui üks ja mina ette kaotada ei kavatse. Selle aasta maastikumaratoni meistritiitel saab olema palaadiumiprooviga.”

Naistest võitis veenva edumaaga Mari-Liis Mõttus. “Nii kui stardist minema sain, nii ma ka üksi lõpuni sõitsin, teisi tüdrukuid seltsis täna polnud. Sõitsin oma sõitu, rada oli raske. Kümmekond kilomeetrit enne lõppu moreenide peal nägin tahapoole, et isa on kuskil 500 m tagapool. No teda ma küll endast ette ei tahtnud lasta, nii et täisgaasiga,” naeris Maris-Liis peale lõpupingutust.

Maratoni võitis võimsa lõpuspurdiga nooruke Romet Pajur, poolmaratoni kiireim oli Haanjast kohale tulnud Mattias Mõttus. Kiirenduskilomeetri nobedaim mees oli täna Peeter Pruus ja kiireim naine Janelle Uibokand.  Lastesõitudes näitasid teravaimat jalga Georg Salupuu ja Marta Mõttus.

Hawaii Express Estonian Cup järgmine osavõistlus toob ratturid kokku Elvasse ja stardilähe antakse 8. augustil.

Allikas: sport.err.ee

https://sport.err.ee/1114519/peeter-pruus-viigistas-kullamaal-seisu-martin-looga

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X