Peeter Pruus valmistub Eesti meistrivõistlusteks maastikurattamaratonis võidumõtetega

Peeter Pruus_erakogu

Mägirattur Peeter Pruus (Torpado-Südtirol) valmistub laupäeval, 9. juunil Jõelähtmel toimuvaks Eesti meistrivõistlusteks maastikurattamaratonis. Kirkaima tiitli nimel tuleb ratturil rinda pista ligi 100 konkurendiga.

Võiduvõimalusi suurendab Eesti edukaima maastikuratturi võistlustelt puudumine. „Martin Loo kogub olümpiapunkte ning sõidab hetkel Itaalias, kus tal läheb väga hästi. Samas ega mu kodused konkurendid ei maga – Gert Jõeäär on samuti väga hea ettevalmistusega, Peeter Tarvis pole ka papist poiss ning Austade ja teiste vanade tegijatega tuleb samuti arvestada. Kõike võib juhtuda, olen selleks valmis,“ ütles Pruus.

„12. Jõelähtme Botecchia Rattamaratoni 91,5 km pikkusel distantsil osalemine sai mu kalendrisse kirja juba aasta alguses. Olen väga huvitatud Eesti värvide kandmisest Euroopas, seega on võit kindlasti üks hea eesmärk, mille poole püüelda.“

Rajaga käis Pruus tutvumas nädala keskel. „Trassi tundmine on väga oluline, sest oma eksimuste eest tuleb sul endal vastutada. Olen kunagi Jõelähtmel sõitnud, kuid laupäevane rada on varasemast veidi erinev. Üritan selle endale võimalikult selgeks saada, raskemad ja võimalikud eksimise kohad meelde jätta. Võistlustel polegi ammu nii pikka rada sõitnud, samas treenituse tase peaks võidu nimel võistlemise jaoks hetkel piisav olema,“ usub rattur.

Aasta keerulisim mõõduvõtt ootab eestlast ees maastikurattamaratoni MM-il Itaalia mägedes, kus tuleb läbida 100 km, milleks kulub parimatel ligi viis tundi. „Jõelähtme maastik on ees ootavaga võrreldes üsna leebe, aga distantsi mõttes kindlasti väga hea ettevalmistus. Ootan juba, et saaks omadega jõu vahekorrad paika panna ning ühe vägeva ja raske maratoni maha pidada,“ sõnas Pruus elevusega.

Naiste favoriidiks peetav rattur Greete Steinburg kinnitab, et Eesti meistrivõistlustele läheb temagi võidumõtetega. „Kuidas teisiti? Loodan, et tuleb hea päev, head jalad ning särgi kaitsmisel kõik õnnestub.“

12. Jõelähtme Botecchia Rattamaratonile on oodatud kõik spordihuvilised, valida saab 91,5 km, 44 km ja 18 km distantside vahel ning kavas on ka tasuta lastesõidud. Maratonile registreerimine toimub kohapeal.

Fotol: Peeter Pruus. Erakogu.

 Võistluse ajakava:

09:00 – 11:30 numbrite väljastamine, registreerimine
11:15 – maratoni start – 92 km – Eesti MV rattamaratonis
11:20 – lastesõidud
12:00 – poolmaratoni start – 44 km
12:15 – noorte- ja matkasõidu start – 18 km
15:00 – autasustamine I (poolmaratoni ning noorte- ja matkasõit)
17:00 – autasustamine II (Eesti meistrid ja maratoni parimad)
19:00 – finiš suletakse

Täpsem info SIIN

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X