Peeter Pruus vaatab maastikusõidu kõrval ka maantee poole

pruus

Olümpiakrossis esmakordselt Eesti meistriks kroonitud Peeter Pruus asub pühapäeval tiitlikaitsjana starti maratoni Eesti meistrivõistlustel ning piilub uuesti ka maanteesõidu poole.

Peeter Pruus asub Rakke rattamaratonil püüdma kolmandat järjestikust meistritiitlit. Peamiseks konkurendiks on Martin Loo, kes ihkab olümpiakrossi esikoha eest revanši. Peale tiitlivõistlusi vaatab Pruus maantee poole.

“Sealt edasi on mul maanteekoondisega Balti keti velotuur, Eesti meistrivõistlused maanteel ja siis on kohe Euroopa meistrivõistlused maanteel, mis praeguse seisuga peaks toimuma. Ja edasi on muidugi tiitlivõistlused maratonis, kui need seal oktoobri lõpus toimuvad, siis see on üks põhieesmärke. Triibulise särgi huvi on siiamaani,” viitas Pruus MM-tiitli võitmise soovile intervjuus ERR-ile.

Maanteesõit pole Pruusi jaoks võõras, sest kuni 2017. aastani sõitis ta kuus hooaega Läti profimeeskonnas Rietumus. Seejärel pani finantsraskustesse sattunud tiim uksed kinni. Pruus jäi silma Itaalia maastikuprofiklubile Torpado-Südtirol, kelle juures on eestlane viimasel kolmel aastal sõitnud.

“Ta on väga väike klubi ja meid on ainult põhimõtteliselt 4-5 sõitjat. 3-4 tükki on sellised, kes sõidavad päris hästi ja siis on mõned harrastajad veel klubis. On nagu väike perekond,” jätkas Pruus, kes on Eesti ja Läti maratone sõitnud läbi terve karjääri. Suurem huvi tekkis tal maastikusõidu vastu 2016. aastal maratoni Euroopa meistrivõistluseid võites. Mullu sai ta EM-il pronksi. Itaalia klubi on eestlasest jätkuvalt huvitatud ning pani lauale kaheaastase lepingu. Pruus võttis mõtlemisaega.

“Eks alati tahaks suurematesse ja parematesse tiimidesse. Võistluskalendri poolest mõned vajaka jäämised on. Elueesmärk on sõita Cape Epicut (maailma kuulsaim maastikuratturite mitmepäevasõit – toim.) ning mõnda suurt ja kuulsat sõitu. Praegu meil klubil selliseid võimalusi pole,” ütles Pruus.

Samas tunnistab Pruus, et tal on endiselt huvi ka maanteesõidu vastu ning piilub samuti sealsete klubide poole. Tokyo olümpiamängudel on ta kirjas varumehena ning kui Rein Taaramäe või Tanel Kangert ei peaks startima, avaneb Pruusil võimalus osalemiseks.

Allikas: https://sport.err.ee/1115590/peeter-pruus-vaatab-maastikusoidu-korval-ka-maantee-poole

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X