Peeter Pruus teenis maratoni EM-i eel viienda koha

469952hcae2t28

Maratoni Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Peeter Pruus (Torpado-Südtirol) pani end nädal enne tiitlivõistlust proovile Garda rattamaratonil, kus saavutas viienda koha.

Sõidu võitis Aleksei Medvedev ajaga 2:36.37. Ligi kaks minutit hiljem lõpetas teisena Tony Longo ja kolmandana tuli üle finišijoone Johnny Cattaneo (+2.33). Pruus kaotas võitjale kolm minutit ja 55 sekundit.

58 kilomeetri pikkusel maratonil tuli esimesel kolmekümnel kilomeetril ronida mitme pika tõusu otsa. Pikim neist oli suisa 18-kilomeetrine. Pruus startis jõuproovile üheamordilise rattaga, sest suure tõenäosusega sõidab ta uue rattaga ka järgmisel pühapäeval toimuval EM-il Itaalias. “Sõit algas aktiivselt ja üheamordilise rattaga oli tõusu palju parem sõita. Jõudsin poolele võistlusmaale neljandal positsioonil, ent tehnilistel laskumistel oli teise rattaga palju keerulisem hakkama saada ja konkurendid sõitsid eest,” rääkis Pruus peale võistlust. “Ühel konkurendil läks ees pool rehv katki ning üks sõitis minust laskumisel mööda, seega jätkasin sõitu ka peale laskumist endiselt neljandal kohal. Kahjuks on viimasel ajal võistlustel probleeme märgistamisega ning tänagi kõhklesin mitmes kohas.”

Peale ekslemiste kukkus Pruus ühes betoonkurvis ja kaotas veelgi aega, mistõttu tulid selja tagant konkurendid lähemale. “Laskumisel sõitis üks rattur eest ära ja kuna ma arvasin, et võistlus on 63 kilomeetrit nagu välja oli kuulutatud, siis lootsin ta veel kinni püüda, ent sõit lõppes 58. kilomeetril ära. Tunne on enne Euroopa meistrivõistluseid hea, aga midagi lubama ei hakka,” lõpetas Pruus.

Maratoni Euroopa meistrivõistlused toimuvad 22. aprillil Itaalias. Lisaks Pruusile stardivad seal ka Greete Steinburg ja Peeter Tarvis.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X