Peeter Pruus teenis Itaalias hooaja esimese võidu

Maastikumaratonidele pühendunud rattur Peeter Pruus avas Itaalias võiduarve, kui ta uhkes üksinduses ületas Savigno MTB võistlusel finišijoone.

Pühapäeval peetud 43 kilomeetri ja 1700 tõusumeetriga sõidul edestas Pruus 24 sekundiga Hector Leonardo Paez Leoni (Giant-Liv Polimedical Official Team) ning ühe minuti ja 14 sekundiga Diego Alfonso Arias Cuervot (Giant-Liv Polimedical Official Team). Pruus sai kohe sõidu algusest minema nelja kaaslasega. “Gianti meeskonna mehed panid kohe tempo peale ja nii jäime üsna pea juba kolmekesi sõitma,” rääkis Pruus sõidujärgselt. “Laskumistel jäin neist veidi maha, aga tõusudel sõitsin neile järele. Vahed ei olnud kordagi väga suured.”

Amordilukuga kimpus olnud Pruus näitas tõusudel visadust. “Ülesmäge ei pidanud väga pikalt sõitma ja selline profiil sobis mulle. Pisemad mehed ei suutnud mind maha raputada,” rääkis endine maastikumaratoni Euroopa meister, kes finišisirgel sai võidurõõmu tunda uhkes üksinduses. “Esimene võit on käes, nüüd tuleb siit edasi panna.”

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X