Peeter Pruus sai maastikumaratoni EM-il pronksmedali

Norras Lillehammeris toimuvatel maastikurattamaratoni Euroopa meistrivõistlustel pälvis pronksmedali Eesti valitsev meister Peeter Pruus.

90-kilomeetri pikkusel rajal teenis Euroopa meistri tiitli portugaallane Tiago Ferreira ajaga 3:47.59. Hõbeda kaela saanud itaallane Samuele Porro kaotas talle nelja ja 2016. aasta kullaomanik Pruus 11 sekundiga.

Naiste seas võidutses itaallanna Mara Fumagalli, kes läbis 70-kilomeetrise raja kolme tunni, 28 minuti ja 12 sekundiga. Teise koha sai sloveenlanna Blaza Pintaric (+0.15) ja kolmanda rootslanna Jennie Stenerhag (+0.34). Eesti valitsev meister Greete Steinburg sai 16. koha, kaotades võitjale 18 minuti ja 12 sekundiga. Eestlanna püsis juhtgrupis, kuid pärast 20 km purunes ta rattal rehv. Steinburg kõndis seejärel kolm kilomeetrit kuni sai abi. Janelle Uibokand jõudis finišisse 27. kohal (+44.55).

Allikas: sport.err.ee