Peeter Pruus sai Itaalia maratonikoondise katsevõistlustel 15. koha

29527017_1724020107683491_551775473_o

Pühapäeval Itaalias sõidetud 38 kilomeetri pikkusel maratonil GF Muretto di Alassio MTB sai Peeter Pruus (Torpedo-Südtirol ASD) 15. koha. Itaalia maratonikoondise katsevõistluse võitis kohalik rattur Daniele Mensi (Soudal Lee Cougan Mtb Racing Team), ajaga 1:40. Pruus kaotas võitjale ligi viis minutit.

Kohe stardist ootas mägirattureid ees viie kilomeetrine tõus. Läheneva kevadega on ka ilmad Itaalias paremaks muutunud ning võisteldi suisa päikesepaistes. “Mul oli väga hea enesetunne ning tegin korralikult sooja. Mõtlesin, et miks mitte täna midagi korraldada,” rääkis Pruus sõidujärgselt. “Itaalia võistlustele kohaselt panid gaasi põhja teisedki. Üritasin liiga paljude äraminekutega kaasa minna ning peale seda jõud rauges veidi ja ma ei taastunud enam ära.”

Peagrupiga tõusu otsa jõudnud Pruus kaotas parimatele aega hoopis laskumistel. “Sellel rajal oli väga oluline teada iga kivi ja kurvi, sest laskumised olid väga tehnilised ja rasked. Koduradadel sõitnud poistel oli siin kindlasti eelis,” ütles Pruus. “Jätkasin võistlust oma tempos umbes 20. positsioonil. Tõusudel püüdsin mehi kinni, laskumistel kaotasin aega. Õnneks kõik numbrid on okeid ning tulevasi võistlusi silmas pidades tuleb harjutada rohkem tehnilisi laskumisi sõitma.”

Samuti ootab Pruus pikemaid võistlusradu: “Tahan ennast liiga varakult meeskonnale tõestada, aga need lühikesed võidusõidud ei sobi mulle. Kuu aega jääb veel maratoni Euroopa meistrivõistlusteni, ootame need põhivõistlused ära.”

30. märtsist 1. aprillini sõidab Pruus Hispaanias mägirattatuuri Volcat MTB ja 8. aprillil on mägirattur stardijoonel UCI maastikumaratonide sarja esimesel etapil Roc Laissagais Prantsusmaal.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X