Peeter Pruus sai Beneluxi kõige raskemal maastikuratturite mitmepäevasõidul 8. koha, võit tiimikaaslasele

Peeter Pruus lõpetas Beneluxi kõige raskema maastikuratturite mitmepäevasõidu Ekopak BeMC kaheksandal kohal. Esikoha pälvis tiimikaaslane Hans Becking.

Hollandlane Becking edestas üldarvestuses teiseks tulnud belglast Laurens Sweecki ühe minuti ja seitsme sekundiga ning kolmanda koha saanud belglast Wout Allemani viie minuti ja 17 sekundiga. Pruus jäi tiimikaaslasest nelja etapi kokkuvõttes 27 minuti ja 33 sekundi kaugusele.

„Kolmas päev algas kohe pika tõusuga ja sain siis aru, et tunne ei ole väga hea,“ ütles Pruus. „Tempo käis lihtsalt üle jõu. Hiljem leidsin oma rütmi ja pingutasin terve päeva põhimõtteliselt üksinda. Viimasel etapil oli samuti alguses tõus. Kuigi tunne oli veidi parem, siis jäin ikkagi tõusu keskel maha ja edasi veetsin päeva üksinduses. Siiski sõitsin tugeva tempoga. Ühel laskumisel jäi mulle mootorratas ette ja pidin rajalt kõrvale minema, mistõttu läks mul tagumine rehv puruks. Kuna parandamine ei õnnestunud, siis sõitsin kaks kilomeetrit tõusu järgmise tehnilise punktini. Selle kõigega läks samuti aega. Pingutasin nii palju, kui jõudsin, et lõpetada ja kokkuvõttes oli väga raske sõit. Päris 100% rahul ei ole, aga ei ole ka mitte midagi hullu.”

Pruusi järgmine start on juba kodumaa pinnal, kui 26. mail asub võistlema Tour of Estonial.