PEETER PRUUS PRANTSUSMAAL KAKS KORDA POODIUMIL

pruus
  1. oktoobril toimus Prantsusmaal UCI Maraton Canyon (84km, 2200m tõusu), millest võttis osa ka meie üks edukamaid maastikurattureid Peeter Pruus.

„Tase oli tugev, kohe stardist pandi tugev tempo peale. Kohal oli ka värske maratoni maailmameister Leonardo Paez. Toimusid pidevad rünnakud, aga suutsin ennast eesotsas hoida kogu sõidu vältel. Lõppu jõudsime kuuekesi. Sprint lõppes fotofinišiga, õnneks olin piisavalt terav ja lõpetasin poodiumil kolmandal kohal“ kommenteeris Pruus.

„Pühapäeval toimus Roc Classic (xco point to point race) (52 km, 1100 m tõusu). Kohal oli prantsusmaa meister XCO –s ja teised mehed, kes osalevad ka world cupi sõitudel. Taas oli tempo väga tugev ja alguses oli raskusi, et meestega kaasa minna. Pärast teist tõusu sain jala alla ja mootori soojaks ning hoidsin ennast heal positsioonil. 15 km enne lõppu said kaks prantslast väikese vahega eest ära ning olid tehnilistel laskumistel kiiremad kui mina. Siledamatel ja pikematel tõusudel vähendasin vahet. Viimased 6 km olid siledal maal, kus suutsin u 30s vahe tagasi sõita. Olime kolmekesi ees, prantsuse meister Koretzki ja teine  prantslane Sarrou. Toimus taas sprint, mille lõpetasin teisena. Võitis Sarrou. Olen oma viimaste sõitudega väga rahul. Vorm on pärast vigastustest tingitud pausi üllatavalt hea ja hooaja viimasel poolel olen kuuest sõidust olnud poodiumil viiel korral,“ võttis Pruus sõidu kokku.

Foto SIIN

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X