Peeter Pruus pälvis Hispaanias meeskonnakaaslasega kaksikvõidu

277670022_5109305549154913_21009421286338702_n

Hispaanias Cambrilsis (27.03.2022) sõidetud maastikumaratonil Scott Marathon BTT (C2) pälvis Peeter Pruus (Buff Megamo Team) meeskonnakaaslasega kaksikvõidu.

Pruus ületas finišijoone meeskonnakaaslase Guillem Cassu Cantini (3:14.39) selja taga, edestades kolmanda koha teeninud Oliver Aviles Gilaberti kahe minuti ja 15 sekundiga.

„Tunne oli algusest peale hea ning läksin rajale võidumõtetega. Esimesed 14 kilomeetrit oli kiire ja pigem sile. Seejärel läks metsa ja oli umbes 50 kilomeetrit 1700m tõusumeetriga. 14. kilomeetril otsustasin rünnata ja sain väikese vahega minema. Tiimikaaslane natukene pidurdas taga ja tuli järgmisel tõusul järele,“ rääkis Pruus. „Pärast lisandus veel kaks meest ja sõitsime edasi neljakesi. Tegin ilmselt kõige rohkem tööd. Tahtsin tempot üleval hoida.“

“Ühel hetkel jäi üks mees maha ja teine oli pisike tugev ronija, kes tegi meil elu vahepeal päris raskeks, aga suutsime sabas püsida,“ jätkas Pruus. „Ühe pika tõusu keskel oli meil esimesega väikene vahe sees, keerasime vasakule, aga GPX minu rattakompuutris ütles, et oleme valel teel. Seega kiire otsusega keerasime ringi ja saime tagasi õigele rajale. See tähendas, et jäime tiimikaaslasega kahekesi. Hoidsin tõusul tugevat tempot, kuid lõpp oli raskem kui ootasin. Hoidsime teistega vahet ja tulime kahekesi lõpuni. Olen väga rahul, et tunne on kõvasti paranenud. Raske töö hakkab ära tasuma. Nüüd ainult edasi, suuremate tulemuste ja võitudeni.“

Naiste seas võidutses Maria Diaz Pernia (3:57.17). Teise ja kolmanda koha said Lourdes Cayetano Puertas ja Jordina Muntadas Vilasis.

Tulemused SCOTT MARATHON BTT 27.03.2022 ESP, Cambrils siin

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X