Peeter Pruus OM-i eel: ei saa öelda, et elu tippvorm, aga seis on pigem hea

DSC06033

Järgmisel pühapäeval, 24. juulil Eesti aja järgi kell 5 varahommikul asuvad Tokyo olümpiamängudel meeste grupisõidus starti Tanel Kangert ja Peeter Pruus. Viimase sõnul ei läinud ettevalmistus sajaprotsendiliselt plaanitult, kuid vorm peaks olema pigem hea.

“Rada pole ikka väga palju uurinud, aga olen selle peale rohkem mõelnud. Tuleb kindlasti väga raske sõit,” mõtiskles reedel oma 32. sünnipäeva tähistanud Pruus OM-i eel. “Vorm on kindlasti paranenud. On treenitud kuumas ilmas ja igal võistlusel on läinud ka tunne paremaks. Vahepeal on tunne ikka üles-alla, aga üldiselt on numbrid ja asjad treeneriga rääkides õiges suunas liikunud. Ei saa öelda, et elu tippvorm on, aga pigem on hea seis.”

Pruusi sõnul ei ole ettevalmistus olnud sajaprotsendiliselt plaanipärane. “Vahepeal ei saanud teha mägedes nii palju, kui oleks tahtnud. Aga kuumatrenne olen saanud teha. Eestis on ka ilmad nii head olnud ja välismaal samuti. Häid trenne on saadud tehtud küll, nüüd on vaja reis ära teha, aklimatiseeruda, puhata ja viimane lihv peale teha, siis on näha, mis see õige seis on,” jätkas Pruus. “Niisama Jaaniga (Kirsipuuga – toim.) oleme ainult reisist rääkinud. Enne ei tasu stressata, vaatame kuidas kohapeal olud on ja siis enne sõitu räägime taktikast rohkem. Eks näha, mis peatreener arvab. Kui suudan lõpuni tulla, siis mingi koha välja sõita, tiimi aidata ja olla pildis ka, siis oleks väga rahul.”

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X