Peeter Pruus oli Itaalias taas võidukas

510645heeb3t28

Nädalavahetusel teenis kahe nädala jooksul juba teise võidu Da Piazza a Piazza maratonil Peeter Pruus (ASD Torpado-Südtirol), kes edestas lähimaid konkurente ühe minutiga.

Toskaanas peetud 71-kilomeetrise ja 2100 tõusumeetriga sõidu läbimiseks kulus Pruusil aega 2:52.59. Teise koha sai Cicli Taddei rattur Francesco Casagrande ja kolmanda Pruusi klubikaaslane Ricciardo Chiarini. Kaotust kogunes neil eestlasele täpselt üks minut.

“Esmapilgul rada väga tehniline ei tundunud. Trassile jäi kaks pikemat ja üks lühem tõus ning esimesed seitse kilomeetrit sõitsime asfaltil,” rääkis Pruus peale võistlust. “Esimesel tõusul pandi kohe korralik tempo peale ja nii jäimegi ette kuuekesi. Seejärel surusime meeskonnakaaslasega teistele oma tempo peale ja nii jätkasimegi võistlust juba vaid neljakesi ees olles. Kui lõpuni oli jäänud kümme kilomeetrit ja tempo korraks langes, otsustasin rünnata ja keegi mulle ei järgnenud. Klubikaaslane kontrollis taga olukorda ning niiviisi saingi järjekordse soolovõidu ja ratas pea kohal üle finišijoone tulla.”

Järgmisel nädalal stardib Pruus Valgehobusemäe Rattamaratonil.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X