Peeter Pruus oli Hispaanias lähedal pjedestaalile, tõusvas joones sõitis ka Lõiv

Hispaanias jätkunud mitmepäevasõidu Volcat GP Diputacio De Barcelona (UCI 2. kat) viimaselt etapilt said eestlased Peeter Pruus ja Janika Lõiv kirja viiendad kohad.

Viimasel, 30 km pikkusel etapil ületas finišijoone esimesena Hans Becking (DMT Racing Team). Tihe rebimine käis tema selja taga teisele ja kolmandale kohale, milles jäi peale Ilias Periklis (Giant-Livpolimedical). Kahvatum medal jäeti seega parima U-23 vanuseklassi ratturi Vlad Dascalu (Brujula Bike) kaela. Samuti oli pjedestaali kohale lähedal Pruus, keda jäi kolmandast kohast lahutama 46 sekundit. Võitja keskmiseks kiiruseks on protokolli märgitud 18,8 km/h.

“Aktiivne ja lühikene etapp oli,” rääkis Pruus peale sõitu. “Jalad kohe algul väga head ei olnud. Ühe järsuma tõusu peal jäin taha poole ja sellele järgnenud singlil olin seega halval positsioonil ja pidin liidreid pikalt jälitama. Kümme km enne lõppu olin kenasti esimeses pundis tagasi, aga kolm meest olid selleks ajaks juba eest sõitnud. Lõpus hakati tempot juurde panema. Minul oli tunne okei, aga üks mees pääses veel grupist minema. Lõpuks ma lõpetasin oma grupi esimesena ja tasuks viies koht. Tunne oli palju parem kui eile, seega võib rahule jääda.”

Peeter Pruus paremal (Foto: Torpado-Südtirol)

Naiste vanuseklassis sai kübaratrikiga hakkama leedulanna Katazina Sosna (Torpado-Südtirol). Kaks minutit hiljem lõpetas teisel kohal Claudia Galicia (Megamo Factory Team) ning kolmanda kohaga läks viimaselt etapilt koju Naima Madlen (DMT Racing Team). Tõusvas joones võistelnud ja ainsa eestlannana stardis olnud Lõiv lõpetas  sõidu viienda kohaga, kaotust võitjale kogunes 6.52.

“Sõidu alguses läks põhienergia keha soojaks saamisele,” rääkis Lõiv võistlusjärgselt Lõiv. “Sõidu keskel jõudsin järele üldarvestuses neljandat kohta hoidvale naisele, kellega sõitsime koos finišini. Valmistasin endale väikese üllatuse ja tõusin ise ka üldarvestuses ühe koha võrra.”

Kokkuvõttes viiendaks tõusnud Lõiv kaotas Sosnale kolme päevaga 42.56. Kõrge üldkoha eest teenis eestlanna juurde 50 UCI reitingupunkti. Pruus tõusis üldarvestuses 11. kohale, kaotades võitjale Tiago Ferreirale (Dmt Racing Team) 12 minutit ja 48 sekundit.

Boonuseks kutsuti kümme parimat nais- ja 21 parimat meesratturit võistlema eliminaator sõidule, kus võeti üksteiselt mõõtu 600 meetri pikkusel ringil. Iga ringi lõpus pidi viimane rattur rajalt maha tulema. Lõiv sai sel vaatemängulisel võidusõidul kirja kuuenda ja Pruus 17. koha.