Peeter Pruus näitas maastikumaratoni MM-i eel Prantsusmaal head minekut

Peeter Pruus pälvis Prantsusmaal Arbentis peetud HC kategooriaga maastikuratturite maratonil La Forestiere viienda koha.

Võistluse võitis kodupubliku rõõmuks 31-aastane Hugo Drechou ajaga 4:42.47, edestades finišiheitluses sakslast Simon Schnellerit. Kolmanda koha sai šveitslane Urs Huber ajaga 4:45.39. Pruus sõitis distantsi läbi ajaga 4:47.04, mis andis eestlasele viienda koha.

„Väga raske trass oli. Kohati tuli ratas käe kõrval käia, sest maastik oli kivine ja põrutav,“ kirjeldas Pruus võistlust. „Kuni neli tundi olin esikoha konkurentsis, lõpus jäi energiast veidi puudu. Ilmselt pikk võistluspaus. Muidu on vorm hea.“

Pruusi ootavad ees nüüd maastikumaratoni maailmameistrivõistlused, mis peetakse 17. septembril Taanis Haderslevis.