Peeter Pruus ja Greete Steinburg panevad end proovile Hispaania maastikuratta tuuril

34F457F5-27AC-4E5A-8ACC-98333E7465B5

17. mail algas Hispaania lõunaosas Andalucía piirkonnas maastikurattavõistlus MTB Andalucía Bike Race (UCI). Võistlus on jagatud kahe provintsi vahel, mis algab Jaénis ja lõpeb Córdobas. Kokku läbitakse 365,41 km sh 11.451 tõusumeetrit. Eesti maastikuratturitest on stardis Peeter Pruus (Torpado Südtirol MTB Pro Team) ja Greete Steinburg (MTB Pro Merchandising).

„Esimene etapp oli lühike, 27km ja 1000 tõusumeetrit. Tunne oli üpris hea ja tiimikaaslane tegi tempot. Jõunumbrite järgi sain sõidu käigus aru, et võiks tulla hea tulemus. 400m enne lõppu tegin vale pöörde, üks rajasuunaja näitas ühele poole ja teine vastassuunda, seetõttu keerasime vastavalt eri suunda. Sinna läks kaotsi nii umbes 5 sekundit, mis maksis poodiumikoha. Mul oli 3. kohaga sama aeg, jäime vaid millisekunditega alla. Teise etapi alguses oli tunne veidi kehvem kui esimesel päeval, jalgadest oli jõudu puudu. Suutsin esimesed 20 minutit esimestega kaasa minna, sõit algas kohe mäkke tõusugu, pärast seda “inisesin” peagrupi lõpus. Laial kruusatee tõusul suutsin tagarehviga kivile otsa sõita, mille tulemusel rehv tühjenes kiirelt. Üritasime paarimehega kiirelt asja ära lappida, mis siiski ei õnnestunud. Siis otsustasime sisekummi rehvi sisse panna, aga asi osutus keerulisemaks kui arvasime ja seetõttu kaotasime liidritele ca 20 minutit. Sellest hoolimata oli meie tempo üpris korralik, suutsime lõpetada 14 minutilise kaotusega ehk 6 minutit tagasi võtta. Lisaks suutsin 2km enne lõppu tagarehvi uuesti katki sõita, millega lisandus veel 30-40 sekundit ajakadu ja natukene enne lõppu veel ka krambid. Usun, et siit saab vaid paremaks minna ja suudame vähemalt etapi poodiumi välja sõita ning üldarvestuses kohta parandada,“ võttis Pruus emotsionaalse sõidu kokku.

„Ootused enne teist etappi olid radade osas väga kõrged, kuna esimese etapi start ja finiš olid tõeliselt piltkaunis kohas. Naiste ja meeste start oli eraldi. Juba enne starti otsustasime oma klubikaaslase Alice`iga, et teeme täielikult oma sõitu ning kedagi teist ei jälgi. Esimesel tõusul olime 7.-8. kohal, aga hakkasime vaikselt ette poole liikuma ja umbes poolel maal olime tõusnud 5. kohale. Seejärel saime info, et 4. koht on ühe minuti kaugusel. Jätkasime oma tempoga ja paar minutit hiljem raja sisuliselt ainsal tehnilisel laskumisel jõudsime naistele järgi. Viimasel kahel tõusul said nad siiski uuest väikese vahega eest minema. Kokkuvõttes lõpetasime 5. kohal. Üldiselt oli sõit raja osas pigem veidi pettumus, sest enamus rajast oli kruusateedel ja ilm väga palav,“ kommenteeris Steinburg.

  1. etapp – neljapäeval, 20. mail – XCM – Córdoba I 64,07 km I 1694m
  2. etapp- reedel, 21. mail – XCM – Córdoba I 92 km I 2364m
  3. etapp- laupäeval, 22. mail – XCM – Córdoba I 48,57 km I 1230m

Rohkem infot SIIN
Tulemused siin
Foto: Peeter Pruus ja Greete Steinburg. Erakogu

▪️ Eesti Jalgratturite Liit tänab maastikuratturite koondise häid sponsoreid DB Schenker Eestis ja Scania Eesti AS toetuse eest!

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X