Peeter Pruus ja Greete Steinburg jätkavad Hispaania maatikuratta tuuril poodiumikohtade jahtimist

2AF24DBC-2720-4970-AEF9-C08422D2B8BD

17. mail algas Hispaania lõunaosas Andalucía piirkonnas maastikurattavõistlus MTB Andalucía Bike Race (UCI). Kokku läbitakse 365,41 km sh 11.451 tõusumeetrit. Eesti maastikuratturitest on stardis Peeter Pruus (Torpado Südtirol MTB Pro Team) ja Greete Steinburg (MTB Pro Merchandising). Tänaseks on läbitud neli etappi.

„Kolmas etapp oli siiamaani raskeim (72km, 2900 tõusumeetrit). Enesetunne ei olnud alguses kõige parem, aga sellest hoolimata suutsime lõpetada 7. kohal.

Tänane neljas etapp oli paberil vähe mõnusam (63km, 1600m tõusu), tõusud lühemad ja pidevalt laskumistega vahelduvad. Tänase ilmaprognoosi tõttu lühendati etappi 9km võrra ehk lõpuks läbisime 54km ja 1500m tõusumeetrit. Väljas oli kuni 36 kraadi sooja, aga õnneks sai kuumast hoolimata täna hästi liikuma. Esimese tunni lõpuks suutsime juhtgrupi (veel 4 paari) kinni püüda. Mõne väikese vea ja ebaõnnestumise tõttu jäime sealt maha ja sõitsime teise poole suures osas kahekesi. Lõpus püüdis meid üks tiim kinni ja koos püüdsime enne lõppu veel ühe paari kinni. Ehk siis sprintisime 4.-6. koha peale. Täna olime taas oma grupist viimased ehk lõpetasime 6. kohal. Siiski tundub, et ka teised hakkavad väsima ja loodame endiselt etapi poodiumi ära tuua,“ kommenteeris Pruus kahte viimast etappi.

„Eile oli väga pikk päev, ca 5h. Eelmisel õhtul otsustasime, et rullidele ei lähe ja teeme lühikese soojenduse, kuna oli super kuum ilm ja ees pikk etapp. See oli vale otsus, kuna algus oli ikka väga raske. Juba esimesel tõusul venisid vahed pikaks ja tegime oma sõitu, aga saime vaikselt paarist naistiimist mööda ja sõitsime 5. kohal. Umbes 20km enne lõppu möödus üks tiim, kellel oli läinud rehv katki, ees nägime veel ühte naistiimi liikumas, aga tundus, et teistel oli etapi raskel lõpuosal oluliselt rohkem jõudu varuks. Lõpetasime 6. kohal. Tänane etapp oli senini meie lemmik. Suhteliselt palju singletraile, lühemad tõusud, mis hetkel meile paremini sobivad. Sõitsime sisuliselt terve sõidu 5. kohal. Tänane etapp jäi meie jaoks veidi lühikeseks, aga kokkuvõttes super tiimitöö ja oleme oma sõiduga rahul. Võimalik, et homset trassi lühendatakse kuuma ilma tõttu,“ lisas Steinburg.

  1. etapp- reedel, 21. mail – XCM – Córdoba I 92 km I 2364m
  2. etapp- laupäeval, 22. mail – XCM – Córdoba I 48,57 km I 1230m
UCI MTB Andalucía Bike Race lõpptulemused: Eesti maastikuratturitest olid esindadtud Peeter Pruus ja Greete Steinburg oma tiimikaaslastega, kellega starditi ja võisteldi koos- lõpptulemus läks kirja kui mõlemad olid finišeerinud.
  • General,UCI Marathon Series Men 7.koht aeg 15:19:09 Torpado SudTirol – RICCARDO CHIARINI / PEETER PRUUS
  • General,UCI Marathon Series Women 6. koht aeg 20:35:26 MTB PRO Merchandising – GREETE STEINBURG / ALICE PIRARD
Tulemused SIIN
Foto Greete Steinburg

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X