Peeter Pruus Itaalias 14.

Eestit Tokyo olümpial esindav Peeter Pruus (Torpado Süditrol) võistles täna Itaalias UCI MTB võidusõidul Costa degli Etruschi, kus saavutas 14. koha.

Tegemist oli selle aasta esimese rahvusvahelise maratoniga Itaalias.

Võistluse võitis maratonisõidu maailmameister kolumblane Hector Paez, teine oli samuti kolumblane Diego Alfonso Arias Cuervo ning kolmas itaallane Tony Longo.

„Sõit oli raske, aga tunne enesetunne sellest hoolimata enamvähem. Kuni pika tõusuni olin grupi peas, aga  järskudel nukkidel läks raskeks ja ei suutnud esimestega kaasa minna, hetkel jääb veel natuke jõudu puudu. Enne viimast osa, mis oli sile ja kiire, said kolm meest mind kätte ja kütsime koos lõpuni. 1,5km enne lõppu suutsin mingist teravast asjast üle sõita, mille peale mõlemad rehvid purunesid. Tagumine pritsis korralikult “piima” välja ja rõhk jäi alla 0,5, piim parandas rehvi ära. Olin sunnitud selle tühja rehviga sprintima ja suutsin oma pundist ühe mehe isegi selja taha jätta. Lõppkokkuvõttes 14. koht,“ võttis Pruus sõidu kokku.

Peeter Pruusi järgmine start on Andaluusia tuuril (17.-22. mai) ning seejärel 28.-29. mail Eestis, mil toimub Tour of Estonia.

Foto: Erakogu

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X