Peeter Pruus astus sammu edasi ja sõlmis lepingu tugeva Hispaania maastikutiimiga

271882500_1814960265368387_2734075069739830746_n-2

2016. aastal maastikumaratonis Euroopa meistriks kroonitud ning kolmel korral samal distsipliinil Eesti meistriks tulnud Peeter Pruus sõlmis uueks hooajaks lepingu Hispaania klubiga Buff MTB Team.

„Olen juba mõned aastad mõelnud suuremasse klubisse saamisest,“ rääkis siiani Itaalia tiimis Torpado-Südtirol-International pedaalinud Pruus. „Tundsin ise Buff MTB Teami vastu huvi ning ajasin suve algusest vaikselt asju. Kokkuleppele jõudsime detsembris.“

Pruus hindab uut meeskonda väga tugevaks. Buff MTB Teamis sõidavad teiste seas MM-i pronksmedalist Jose Dias ja Hans Becking, kes võitis mullu koos Diasega maailma mainekamal maastikuratturite mitmepäevasõidul Absa Cape Epic kolm etappi. „Minu ootused uueks aastaks on teha üle pika aja üks korralik hooaeg. Eelmine aasta läks üle kivide ja kändude. Tahaksin leida paari aasta taguse enda ning astuda sellest veel sammu edasi. Loodan üles leida stabiilsuse ning tuua tiimile pjedestaalikohti ja võite,“ rääkis Pruus, kes teeb avastardi juba 10. veebruaril Mediterranean Epicul. „Nelja päeva pikkusele maastikutuurile järgnevad Andalucia Bike Race ja loodetavasti pääsen ka Cape Epicule. Kalender lõpeb novembris ehk ees on ootamas väga pikk hooaeg.“

Buff MTB Team keskendub peamiselt maastikumaratonidele ja mitmepäevasõitudele. Pruusi jaoks tähendab see seda, et ta ei pea enam võistlema väiksematel Itaalia võistlustel ja olümpiakrossis. „Kindlasti soovin teha koos Eesti koondisega kaasa ka mõned sõidud maanteel,“ lisas Pruus.

Esimene meeskonnalaager ja võistkonna presentatsioon toimuvad uuel nädalal.

Foto: Buff MTB Team

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X