Peeter Pruus alustas võistlemist vigastuspausi järel Itaalias

Peeter Pruus

2023. aasta Eesti parim meesrattur Peeter Pruus alustas vigastuspausi järel võistlemist Itaalias rahvusvahelisel Garda maastikumaratonil. Eesti valitsev meister pälvis 11. koha.

Võistluse võitis kodupubliku rõõmuks Gioele De Cosmo (Scott Racing Team) ajaga 2:17.49. Teise koha pälvis sakslane Simon Stiebjahn (Singer Racing Team; +0.02) ja kolmanda koha Colombia rattur Hector Leonardo Paez Leon (+0.04). Veebruari alguses õla liigesest välja kukkunud Pruus naasis võistluskarussellile 11. kohaga, kaotades võitjale kahe minuti ja 40 sekundiga.

„Esimene start peale ebaõnnestunud aasta algust koos uue tiimiga. Arvan, et saab rahule jääda, kuigi alati tahaks paremini,“ ütles Pruus. „Võistlus oli maratoni kohta lühike ja kiire. Üldiselt olid rajal lühemat tõusud ja sellises stiilis sõidud peaksid mulle paremini sobima. Aga sai kannatatud ja järgmisel korral paremini.“

Eliitnaiste arvestuses pälvis esikoha sakslanna Adelheid Morath ajaga 2:49.50.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X