Peeter Pruus alustas mitmepäevasõitu Hispaanias võidukalt

Peeter Pruus

Peeter Pruus alustas võidukalt Hispaanias toimuvat mitmepäevasõitu La Rioja Bike Race, kui oli kiireim 24-kilomeetrisel avaetapil.

Pruusi võiduajaks mõõdeti 46 minutit ja 28 sekundit. Ta edestas finišis kolme sekundiga Ever Alejandro Gomez Diazt ja Hans Beckingit.

„Eile proovisime trennis raja ära ning teadsime, mis taktikaga peale läheme. Algus oli kiire ja sile. Hoidsime tempot üleval ja ründasime tiimikaaslastega ning kontrollisime sõitu,“ ütles Pruus. „Pika tõusu alguses sain ühe mehega minema. Tundus, et tal oli raske, seega tegin tempomuutuse ja ta jäigi maha. Liikusin edasi tugeva tempoga.“

„Tõusu keskel oli üks osa järsk ja seal tuli kaks meest mulle järgi,“ jätkas Pruus. „Tiimikaaslane oli meist natuke maas, seega ma tööd ei teinud. Tõusu lõpuks olime juba neljakesi ees. Buffist meie Hansuga kahekesi. Väga suuri rünnakuid ei toimunud. Enne viimast osa ütles tiimikaaslane, et ta ei tunne ennast väga hästi, seega ta läks ette tempot tegema ja tõi mu viimaseks nukiks ette, kus ma panin täie gaasiga minema. See koht oli meil juba eile välja vaadatud. Ta pidurdas taga natukene tempot ka, aga liikusin päris hea hooga. Sain viimaseks lahkumiseks umbes 15-sekundilise vahe sisse. Kohe esimeses kurvis käisin aga külili ja korralikult näoga vastu maad. Tagant jõudsid teised jälle suhteliselt lähedale, aga sain siiski üpris kiirelt liikuma. Õnneks suutsin viimased kaks kilomeetrit jälitajad selja taga ära hoida ja etapivõidu kätte. Vahed on siiski väikesed ja homme on ees pikim ja raskeim etapp pika tõusuga.“

Mitmepäevasõidu teisel päeval on kavas 70 ja kolmandal päeval 56 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X