Peeter Pruus alustas Beneluxi kõige raskemat maastikuratturite mitmepäevasõitu

Peeter Pruus

Peeter Pruus alustas Beneluxi kõige raskemat maastikuratturite mitmepäevasõitu Ekopak BeMC 7. ja 5. kohaga.

Avaetapil, lühikesel 21,2-kilomeetrisel proloogil sõitis Pruus ajaks 53.39, mis andis talle seitsmenda koha. Seejuures parandas eestlane raja teises pooles ühe positsiooni. Liidrisärgi sai avaetapi järel selga Pruusi meeskonnakaaslane Hans Becking, kes pälvis esikoha ajaga 51.49. Teise ja kolmanda koha jagasid belglased Laurens Sweeck (52.13) ja Wout Alleman (52.16).

Teisel, 85,8-kilomeetrisel La Roche’i ja Samrie teedel sõidetud etapil lõpetas Pruus viiendana ajaga 3:44.09. Kaotust võitjale Sweeckile kogunes kaheksa minutit ja 45 sekundit. Jens Adams lõpetas etapi teisel (+3.32) ja Becking (+3.33) kolmandal kohal.

„Päeva algus ei olnud kõige parem,“ tunnistas Pruus etapi järel. „Esimesel tõusul oli väga tugev tempo peal ja jäin teisel tõusul natuke maha. Pärast oli siledam maa ja sain esimesse gruppi tagasi, aga jälitasin neid üpris pikalt. Läksin seejärel ette tempot tegema, kuna meil oli liidrisärk. Kahjuks lõhkus Hans rehvi ja olime pärast jälitajate rollis. Proovisin teda abistada nii palju nagu sain, aga tunne oli ülesse alla. Järgmises punktis vahetas tiimikaaslane jooksu. Ma proovisin minna ette grupiga ja teine tiimikaaslane pidi liidri järele tooma. Neil oli seal rohkem probleeme ja nii jõudsid nad järgi alles kusagil 60. kilomeetril. Selleks ajaks oli mul energia suhteliselt otsas. Sõit oli ikka mega raske. Sõitsin neljases pundis edasi ja enda üllatuseks lõpetasin 5. kohal. Laupäev on sama raske päev nagu reede. Praegu sajab tugevalt vihma, seega saab huvitav päev olema.“

Kolmandal etapil ootab rattureid 84 kilomeetrit 2580 tõusumeetriga.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X