Pedersen võidutses Taanis kodupubliku rõõmuks, Räim 102.

236391379_501168207800545_5985990377521329196_n

Taanis sõidetava velotuuri 31st PostNord Danmark Rundt (UCI 2.Pro) teise etapi (Ribe – Sonderborg; 189,6 km) võitis kodupubliku rõõmuks endine maailmameister Mads Pedersen (Trek Segafredo). Mihkel Räim (HRE Mazowsze Serce Polski) lõpetas 102. kohal.

Pedersen edestas finišijoonel itaallast Giacomo Nizzolot (Team Qhubeka NextHash) ja hollandlast Dylan Groenewegenit (Team Jumbo-Visma). Suve algul Dauphine velotuuril kukkunud taanlase sõnul läks küll Tour de France seetõttu aia taha, kuid sealne kannatamine tõi talle lõpuks magusa võidu.

Avaetapil karmilt kukkunud Räim kaotas võitjale seitsme minuti ja 14 sekundiga ning sai 102. koha. „Etapi alguses said jooksikud eest ära ja meil oli sama poiss ees, kes eilegi. Kuna täna oli jälle küljetuule variant, siis peagrupp oli üsna närviline. Hoidsime tiimiga ette, aga väikesel tiimil on end sellises nimekirjas keeruline kehtestada ja olime nagu pesumasinas. Läksime ette, vajusime taha, uuesti paremalt ette ja nii päris mitu korda,“ kirjeldas Räim võistlust.

„Ühtäkki lükkaski Quick Step gaasi peale paremkurvi põhja ja siis tuli jalad tagumiku alt välja võtta. Õnneks olin heal positsioonil ning sain päris hästi hakkama. Taha ei julgenud vaadata, kas asi on katki läinud või ei. Ühel momendil olevat neli gruppi olnud. Siiski meie esimene punt oli üsna suur. Ma arvan, et umbes 50 meest, aga siiski jäin rahule, et suutsin kesise enesetundega seal olla, sest kiirus oli päris kreisi. 40 minuti keskmine kiirus oli 55km/h. Pole paha. Kusjuures meil oli ees seitsmest mehest viis, mis on väga hea saavutus,“ jätkas Räim.

„Kuna taga tehti ka head tempot, siis vahe üle 45 sekundi ei läinud ja mingi hetk saidki grupid uuesti kokku ja läks ründamiseks. Eest said ära viis meest ja meil poisu ees.

Kuskil sajanda kilomeetri peal tundsin, et enesetunne ja jalg läheb kehvemaks ja pean tiimikaaslast võimalikult vara aitama hakkama, sest muidu pole minust mingit kasu. Aitasin nii palju kui sain ja kuna lõpuringid olid päris rasked siis jäin väikse grupiga maha ja veeresime lõpuni,“ ütles Räim. „Eks enesetunne hetkel pole kiita, aga usun, et siin punnitamine tuleb kasuks. Äkki saab mootori tööle ning lihased lähevad kah paremasse seisundisse.“

Kokkuvõttes jätkab velotuuri esikohal Groenewegen. Nizzolo  (+0.04) kerkis teisele ja Pedersen (+0.06) kolmandale positsioonile. Räim kaotab liidrile kümne minuti ja 55 sekundiga ning on 109. kohal.

Kolmandal etapil sõidavad ratturid 219,2 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X