Pedersen teenis Vueltal teise etapivõidu, liidrina jätkab Evenepoel

Hispaania velotuuri 16. etapil (Sanlucar de Barrameda – Tomares; 189,4 km) pälvis sellelt Vueltalt juba teise etapivõidu taanlane Mads Pedersen (Trek-Segafredo). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) ületas lõpujoone 39. positsioonil.

Etapivõitja selgus väikesest grupifinišist, kus Pedersen (4:45.29) jättis selja taha sakslase Pascal Ackermanni (UAE Team Emirates) ja hollandlase Danny van Poppeli (Bora-Hansgrohe). Taaramäe kaotas võitjale 53 sekundiga.

Seejuures oli Pederseniga koos väikese grupiga eest ära 2,8 kilomeetrit enne lõpujoont rünnanud Primož Roglic (Jumbo-Visma), kes seejärel kukkus. Punases liidrisärgis sõitev belglane Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl Team) tema tempoga kaasa ei suutnud minna mehhaanilise probleemi tõttu. Mõlemale anti peagrupiga sama aeg ehk kaheksa sekundit kaotust võitjale.

See tähendab, et põnevusmängu järel siiski paremate hulgas üldine seis ei muutunud ning liidrina jätkab Evenepoel, kellele Roglic kaotab ühe minuti ja 26 sekundiga ning hispaanlane Enric Mas (Movistar Team) kahe minuti ja ühe sekundiga. Taaramäe on 20. positsioonil (+38.06).

Velotuuri 17. etapil on kavas 162,3 kilomeetrit ning lõpeb teise kategooria tõusu otsas.

Loe lisa:
ERR Sport 06.09 Roglic kukkus Pederseni võiduga lõppenud Vuelta etapi finišisirgel
ERR Sport 07.09 Lõpusirgel kukkunud Roglic jättis Vuelta pooleli

Impression
X