Pedersen teenis Pariisi – Nizza velotuuril kindla võidu, Taaramäe peagrupis, liider kukkus

Rein Taaramäe

Pariisi – Nizza velotuuri (2.UWT) kolmandal etapil (Vierzon – Dun-le-Palestel; 190,8 km) võidutses grupifinišis taanlane Mads Pedersen (Trek-Segafredo; 4:23.29). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) lõpetas peagrupis 71. positsioonil.

Etapi alguses põgenes peagrupist kolm meest: Owain Doull (EF Education-EasyPost), Thomas De Gendt (Lotto Soudal) ja Alexis Gougeard (B&B Hotels – KTM), kasvatades edu ligi viiele minutile. Seejärel võtsid grupis vahe vähendamise enda kanda Team DSM, Jumbo-Visma ja Bahrain Victorious. Kui jooksikud olid kätte saadud, üritas Sören Kragh Andersen kahel korral rünnata, kuid tulutult.

Pederseni järel lõpetasid prantslane Bryan Coquard (Cofidis) ja Wout van Aert (Jumbo-Visma). Taaramäe meeskonnakaaslane Biniam Girmay Hailu oli kolmandal etapil kuues.

„Üritasime tegelikult juba eile etapivõitu pälvida, aga õnn ei soosinud meid väga,“ rääkis Pedersen finišis. „Tahtsime täna vigade paranduse teha ning meeskonnakaaslased said sellega ideaalselt hakkama. Mul oli suurepärane finiširong tänu millele suutsingi võita. See on üle pika aja minu esimene WorldTouri tasemel sõidu võit ja see näitab, et liigume kevadklassikuid silmad pidades õiges suunas.“

Liidrisärgis sõitnud Christophe Laporte (Jumbo-Visma) kukkus küll kolmandal etapil, kuid jäi ühe sekundiga meeskonnakaaslase Van Aerti ees velotuuri liidriks. Kolmandal positsioonil jätkab Primož Roglic (Jumbo-Visma; +0.09). Taaramäe kerkis kokkuvõttes üheksa positsiooni ning jätkab 53. kohal, kaotades parimale kahe minuti ja 59 sekundiga.

Kolmapäeval sõidetakse mitmepäevasõidul 13,4-kilomeetrine temposõit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X