Peagi avaldatakse 2020. aasta Tokyo olümpiamängudele kvalifitseerumise normid

KarmenReinpõldfoto

Eilsega said lõpu kaks nädalat kestnud taliolümpiamängud PyeongChangis, mis tähendab ratturitele vaid ühte. Kohe-kohe selguvad detailsed tingimused, kuidas kvalifitseeruda 2020. aasta Tokyo olümpiamängudele. Maastikuratturite koondise eesmärk on näha Jaapanis olümpiakrossi (XCO) stardis vähemalt ühte mees- ja naissportlast.

“Sellest sõltub osaliselt käimasoleva hooaja, kuid eelkõige kahe järgmise aasta strateegiline planeerimine,” ütles Eesti maastikuratturite koondise peatreener Karmen Reinpõld. “Olümpiamängudest hoolimata käib tugev töö treeningrindel, sest esimesed maailmatasemel võistlused algavad juba lähinädalatel meie koondise esinumbritel Martin Lool, Markus Pajuril ja Janika Lõivul.”

Maikuus on Eesti maastikuratturite koondist ja järelkasvu ootamas ees tutvumine juunioride ja U23 Euroopa meistrivõistluste rajaga ning esimesed maailmakarika etapid. EM toimub tänavu 26.-29. juulil Graz-Statteggis Austrias.

Maastikuratturid Peeter Pruus, Peeter Tarvis ja möödunud hooajal Eesti parimaks naisratturiks titulleeritud Greete Steinburg stardivad aprillis maastikumaratoni Euroopa meistrivõistlustel Itaalias.

“Kõigil sportlastel käib töö parimal võimalikul moel, et pakkuda tugevat konkurentsi maailmatasemel,” lõpetab Reinpõld.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X