Paula Palmiste võidutses BMX-krossi Euroopa karikaetapil kahel korral

Nädalavahetusel Itaalias Veronas peetud BMX-krossi Euroopa karikasarja esimesel etapil pälvis Paula Palmiste G11/12 vanuseklassis mõlemal võistluspäeval esikoha.

Esimesel võistluspäeval edestas Palmiste inglannat Amelia Everlyd ja belglannat Delphine Beirinckxi. Teisel võistluspäeval teenis eestlanna järel teise koha aga Beirinckx ja kolmanda koha Everly.

Meesjuunioride konkurentsis võistlev Oliver-Sten Saar sõitis ennast avapäeval 1/8- ja teisel päeval 1/4-finaali, mis andis talle 110 ratturi seas 21. koha. „Füüsiline ettevalmistus on olnud korralik. Rajakiirus ja tehnilised oskused on väga head. Sel korral jäi puudu esimesel sirgel grupis sõitmise kogemusest,“ ütles Saar BMX Racing Estoniale. „Väljas sõitmise võimalusi pole eriti palju olnud. Võistlussituatsioonis tuleb esimesel sirgel grupitunnetus tagasi saada. Kokkuvõttes jäin tulemusega rahule.“

Veronas võistles veel Jesse Laur, kes sai B10 klassis 15. ja 26. koha, Mattias Laur, kes sai B13 klassis 19. ja 34. koha ning Luukas Lajal, kes sai B15 klassis 48. ja 66. koha.

BMX-krossi järgmine Euroopa karikaetapp sõidetakse 8.-10. aprillini Belgias Zolderis.

Eesti Jalgratturite Liit tänab BMX koondise toetajaid Rand & Tuulberg Grupp, Jetoil, Hearum, Kagu Engineering OÜ.