PAULA PALMISTE SAAVUTAS BMX KROSSI MM-IL EESTI LÄBI AEGADE PARIMA KOHA

IMG_1574

Belgias Zolderis toimuval BMX krossi MM-il võistles eile kuus ratturit. Eriti tihe konkurents oli poiste vanuseklassides, kus võistles igas vanuseklassis üle 150 ratturi. Poiste B9 vanuseklassis olid Eestit esindamas Rommi Maidla ja Konrad Kasemaa klubist Spot of Tallinn. Rommi Maidla jõudis 1/16 finaali, Konrad Kasemaa pidi leppima kvalifikatsioonisõitudega.

Tüdrukutega G8 vanuseklassis võistelnud Paula Palmiste (Tartu SK Velo) võitis kõik eelsõidud ja oli 1/2 finaalis 2., mis tagas talle ka finaalikoha. Finaalis sündis läbi aegade parim tulemus Eesti BMX krossis MM-ilt – 3. koht.

Sten Tristan Raid (TÜASK) sammus eelsõitudes ja järgnevates finaalsõitudes võidult võidule, kahjuks sõiduviga 1/2 finaalis seekord enamat ei võimaldanud. Pea sama saatus tabas ka tema tiimikaaslast Ruudi Lumistet (TÜASK), kes jõudis eksimatult 1/4 finaali, aga pidi sellega seekord piirduma. Jakob Maaten (Tartu SK Velo) jõudis ¼ finaali.

Ratturite tulemusi mõjutas kindlasti Belgias valitsenud kuumalaine (varjus 39 kraadi) ning ilmateate järgi ei ole jahedamaid kraade lähipäevil oodata.

Järgmisena saab pöialt hoida meie kahele ratturile: Oliver Sten Saarele (Turu rattaklubi) ja Oskar Lehtole (TÜASK).

Täpsem info SIIN

Foto: Erakogu. Paula Palmiste.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X