Paula Palmiste pälvis BMX-krossiratturite MM-il oma vanuseklassis kolmanda koha, finaali jõudis veel Luukas Lajal

IMG_3264

Šotimaal Glasgows peetavatel jalgratturite maailmameistrivõistlustel võitis Paula Palmiste BMX-krossis oma vanuseklassis kolmanda koha. Finaali pääses omaealiste hulgas veel Luukas Lajal.

Palmiste võitis kolmanda koha G12 vanuseklassis, kui jäi finaalsõidus alla austraallannale Amelie Reidile ja hollandlannale Charlotte Doddemale. Kokku oli võistlemas 50 kuni 12-aastast tüdrukut.

Eestlastest jõudis veel finaali Luukas Lajal, kes võistles B15 klassis. Finaalsõidus teenis ta kuuenda koha Colombia ratturi Samuel Marulanda Gili, hollandlase Jens Lauwersi, prantslase Lucas Roberti, inglase Jimmy Criddle ja prantslase Lino Harscoet’ järel. Samas vanuseklassis jõudis Sten Tristan Raid välja veerandfinaalideni ja sai 19. koha.

Veerandfinaali jõudis B13 klassis ka Mattias Laur, kuid kukkumise tõttu sealt enam edasi ei pääsenud. See andis talle 32. koha. Esikolmikusse pääsesid inglane James Clitheroe, ameeriklane CJ Rivera ja šveitslane Jules Kasper.

Jesse Laur jõudis B10 klassis 1/8-finaali, mis andis kokkuvõttes 58. koha. Selle klassi parimad olid hollandlane Sem van Dijken, ameeriklane Cody Young ja prantslane Tom Carbo.

C15 ehk 15-16-aastaste noormeeste cruiserite klassis jõudis Raid veerandfinaali ja sai 22. koha, Luukas Lajal pidi leppima 1/8-finaaliga ja 34. tulemusega. Kaksikvõidu pälvisid austraallased Cameron Gatt ja Declan Mcghee, kolmas oli colomblane Isaac Granada Sanchez.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Hearum, Kagu Engineering, Soela Rannamajad, Floorin.