Pate ja O’Brien krooniti kriteeriumisõidus Austraalia meistriteks

Reedel peeti Austraalias kirteeriumisõidu meistrivõistlused, kus eliitnaiste klassis võidutses Amber Pate ja eliitmeeste seas Kell O’Brien. Mõlemad esindavad kodust WorldTouri klubi Team Jayco AlUla.

Tänavu tiimiga liitunud Pate edestas naiskonnakaaslast Alexandra Manlyt ja Matilda Fieldi (Roxolt Liv SRAM). Seejuures sõitis Pate enne võimast lõpufinišit kinni kõik rünnakud, mis toimusid viimase kolme ringi jookul. „See on väga suur üllatus,“ avaldas Pate. „Naiskond järgis plaani, mis ei näinud küll ette minu võitmist, aga me tahtsime sõidu teha agressiivseks. Ma tunnen ennast väga tänulikuna, et saan osa olla sellisest tiimist.“

Meeste võistlusel pääses sõidu algfaasis minema üheksaliikmeline grupp, kellest selgus lõpuks ka võitja. Esikoha napsas meeskonnakaaslase ees O’Brien ajaga 58.26 Teisena ületas finišijoone Blake Quick ja kolmandana Taj Jones (Israel-Premier Tech).

„Ma ei suuda seda uskuda,“ tõdes O’Brien finišis. „Müts maha Callum Scotsoni ees, kes lendas täna nagu mootorratas. Ma ei uskunud, et ma finišijooneni vastu pean, aga tegemist oli taganttuulega lõpuspurdiga ja leidsin viimases kurvis head jalad ka üles.“

Nädalavahetusel peetakse Austraalias grupisõidu meistrivõistlused ning uue nädala algul temposõidu meistrivõistlused.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X