Pärnumaa parkmetsad kutsuvad! Tulge või roosa kleidiga…

pilt

Hawaii Express Estonian Cup rattamaratonide sarja eelviimane 5. etapp koondab huvilised Pärnumaale. Laupäeval, 29. augustil leiab aset pikkade traditsioonidega Jõulumäe Rattamaraton.

Sõidetakse nagu ikka looduskaunis parkmetsas, osaliselt mööda kõrkjaid liivaluiteid ja samblast metsaalust. Klassikaline maraton kõige paremas tähenduses. Mõni käinud kohal juba 20 korda, aga tuleb ikka. Kuidas siis muidu!? Septembris sajavad kooli algusega uued kohustused kukile, vahetult enne möllu on paganama mõnus ühed mahlased ringid suvistest treeningkilomeetritest pruunistunud musklitest läbi lasta. Metsaalune saab toore jõuga rattakummi mustreid täis joonistatud.

„Rada on sarnane eelmise aastaga,“ räägib Jõulumäe maratoni eestvedaja Peeter Strikholm. „Ega meil trassi uuendusteks palju variante pole. Tuleb ära mahtuda Via Baltica magistraali ning Tolkuse raba vahele. Mida sa seal ikka välja nuputad… eks rajameister mõned kohendused alati teeb, aga suures plaanis on Jõulumäe Rattamaraton ikka Jõulumäe Rattamaraton,“ filosofeerib Strikholm elutargalt, ent lisab seejärel kavalalt: „Sel aastal jäävad rajale mudaravila ja Metsaküla SPA. Kes sõitma tuleb, see näeb, millest jutt!“
Tundub, et mõni üllatus korraldajatel ikkagi varuks on.

Pikematel distantsidel osalejad suunduvad stardist kõigepealt Riia poole, kuhu jääb pehmem pinnas ja ühtlasi maratoni raskem osa. Distantsi teine pool, Pärnu külje all Uulu kandis kulgeb oluliselt kõvemal pinnasel ja on kiirema hooga läbitav. „Kellel lõpus jalga jagub saab viimasel paarikümnel kilomeetril täiega vajutada,“ lubab Strikholm.

Ühtlasi paneb ta kõikidele osalejatele südamele, et lõikudel, kus on juurikatega laskumisi, tasub olla väga tähelepanelik ja kehvema rattavalitsemise oskusega sõitjatel ka ettevaatlik. Siis läheb kõik hästi, nii sõitjatel endil kui ka korraldajatel. Võistluspäeva lõppedes teeks korraldustiimile suurimat rõõmu teadmine, et kõik osalejad on tervena rajalt tagasi tulnud.

Mis muud kui nädalavahetusel Jõulumäe Rattamaratonile kohale. Vähemalt praeguse seisuga luba mõnusat ilma, mis peaks plusside rivi veelgi täiuslikumaks vormima.

Põhidistantsi ehk Grand Prix (60 km) algus on laupäeval kell 12.00, Gardena Maratonile (46 km) antakse lähe tund hiljem, kell 13.00 ja Jetoil Poolmaratonile (21 km) kell 12.30. Lastesõidud algavad nii nagu ikka kõige varem, kell 11.00. Detailse ajakava leiab võistluse kodulehelt. https://estoniancup.ee/etapp/joulumae-rm/

Fotol: Ratturid Jõulumäe tõusudel. Autor: Autor: Agnes Pajur

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X