PÄRNU KALEVI JALGRATTAKOOL SOOVIB SUURENDADA RATTASPORDI KANDEPINDA PÄRNUMAAL

pilt1

Sel korral tutvustab oma tegemisi Eesti Jalgratturite Liidu liige Pärnu Kalevi Spordikool.

 Kui palju rattureid teie klubis on?

Pärnu Kalevi Spordikoolis käib töö kahe treeninggrupiga. Väiksemaid, kes alles alustavad sporditeed, on klubis kümne ringis. Suuremad, kellel on juba kindlamad sihid silme ees, on samuti kümne kandis. Treenereid on klubis kaks: Kaido Juurik ja Silver Schultz. Kuna hetkel pole võimalik eriolukorra tõttu koos treenida, siis käib juhendamine pigem arvuti kaudu.

Millised on teie klubi selle hooaja eesmärgid, kuidas plaanite neid saavutada?

Suurimaks eesmärgiks on noortegruppide kasvatamine, et alal oleks Pärnus laiem kandepind, potentsiaali siin on. Kevadised värbamisplaanid lendasid eriolukorra tõttu vastu taevast. Hetkel oleme ootaval seisukohal, kohe kui piirangud leebuvad saame alustada uuesti noorte ühistreeningutega ning uute õpilaste leidmisega.

Sportlikud eesmärgid on seotud Eesti meistrivõistlustega, kus meie õpilased on valmis võistlema medalite eest, mis omakorda peaks tagama koha omavanuste koondises, mis tähendaks kõrgel tasemel välisvõistlusi ning uusi ja vajalikke kogemusi. Samuti on soov klubi poolt vanematele õpilastele võimaldada lähiriikides võidusõite, et kodusele kalendrile vaheldust pakkuda. Hetkel käib iseseisev töö, pigem aeroobne, kuna ilmselt on esimesed võidusõidud kaugel.

Millist rattaüritust ja miks ootate sel hooajal kõige rohkem?

Kõige enam ootame Urumarja velotuuri. See on pikkade traditsioonidega noortele väga vajalik üritus, mitmepäevane võidusõit, kus võetakse mõõtu ka natukene teises võtmes. Duatlon ja triatlon on olnud läbi aegade samuti meie ratturite kavas ning samamoodi on plaan jätkata ka tänavu. Lisaks veel loomulikult grupisõidud ja eraldistart. Veel ootame Jõulumäe Rattamaratoni, kus meie klubi on hoolitsenud noorte sõitude eest ning kus oma klubi noored saavad võistelda koduradadel. Tähtis on lisaks treeningutele ka noorte sotsiaalne pool, võistlejad elavad koos, mis tugevdab nende omavahelisi sõprussidemeid ning õhtud on pingevabad ja lõbusad.

Klubi fotogalerii SIIN

Pärnu Kalevi Spordikooliga saab ennast kursis hoida SIIN

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X