Pärnu 20. rattapäeva võitis Madis Mihkels

Filter Maanteekarikasarja 3. etapi, Pärnu 20. rattapäeva võitis viiemehelisest jooksikutegrupist Madis Mihkels.

Pärnu 20. rattapäev pakkus võistlejatele muuhulgas vihma ja tuult, mis mõjutas korralikult võistluste kulgu. 102,1-kilomeetrise sportsõidu võitja Mihkelsi võiduajaks oli kaks tundi, 17 minutit ja 16 sekundit, mis teeb keskmiseks kiiruseks ligi 45 km/h. Tihedas finišiheitluses edestas veel juunioride klassi kuuluv Mihkels Gert Kivistikku, Romet Pajurit, Norman Vahtrat ja Gert Jõeäärt.

71-kilomeetrise harrastussõidu võitis teistelt 13 sekundiga eest sõitnud Rainer Sildvee. Väikesest grupifinišist napsas endale teise koha Jaanus Linkgreim ja kolmanda Raimo Ruus.

Noortesõidus selgitasid omavahel võitja Oliver Rüster, Evar Saul ja Mik Madisson. 39,9-kilomeetrit läbis kõige kiiremini Rüster, edestades tihedas lõpuheitluses Sauli. Madisson jäi lõpuks maha viie sekundiga.

Samal pikal rahvasõidul ei saanud keegi vastu Mihkel Nikolaile. Teise koha sai sama ajaga lõpetanud Jevgeni Garmash ja kolmanda Sass Jürisoo (+0.06). Naiste seas võidutsesid Carol Kuuskmann, Birgit Tito ja Ann-Christine Allik.

Filter Maanteekarikasarja neljas etapp, Tallinna 11. Rahvasõit toimub 15. augustil.