Paris-Roubaix’l pälvis esikoha Dylan van Baarle, Karl Patrick Lauk 79.

Karl Patrick Lauk

Paris-Roubaix võitis 18-kilomeetrise soolosõidu järel hollandlane Dylan van Baarle (Ineos Grenadiers), edestades ühe minuti ja 47 sekundiga belglast Wout van Aerti (Jumbo-Visma) ja šveitslast Stefan Küngi (Groupama-FDJ). 

Tänavu oli tegemist ajaloo kiireima Paris-Roubaix’ga, kui Van Baarle jõudis finišisse ajaga viis tundi ja 37 minutit, mis teeb keskmiseks kiiruseks 45,8 km/h. Sõidu algfaasis kruttis Ineos Grenadiers hoo üles ja lõhkus grupi küljetuules väiksemaks. Kui finišini oli jäänud 45 kilomeetrit, ründas hollandlane ja püüdis üsna pea kinni Matej Mohorici (Bahrain Victorious), Yves Lampaerti (QuickStep-AlphaVinyl) ja Tom Devriendti (Intermarche-Wanty-Gobert Matériaux). Neid olid omakorda jälitamas võistluse suurfavoriidid Van Aert ja Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix). Van Baarle ründas liidergrupist omakorda Camphin-en-Pévèle nime kandval munakivisektoril ja suutis edu lõpuni kasvatada.

“Me ei tahtnud olla tagaajaja rollis, me tahtsime olla ees ja dikteerida võistlust,” ütles Van Baarle finišis. “See on uskumatu, et ma võitsin. Ma ei suutnud seda enne uskuda, kui velodroomile jõudsin. Ma vaatasin, et näha, kas teisi on selja tagant tulemas, aga kui tiimiauto kõrvale tuli, siis ma hakkasin alles uskuma, et ma võidangi. Hullupöörane värk! See on üks monumentidest ja ma tahtsin alati monumenti võita. Olla Flandersil teine ja Roubaix’l võita – mul pole tõesti sõnu.”

Eesti ratturitest lõpetas 257,2-kilomeetrise võistluse Karl Patrick Lauk (Bingoal Pauwels Sauces WB), pälvides 79. koha. Kaotust võitjale kogunes 17 minutit ja 27 sekundit. Martin Laas (Bora-Hansgrohe) tulemust kirja ei saanud.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X